33 yıllık Beyoğlu Sineması, maddi zorluklar nedeniyle 20 günlüğüne kapalı

İstanbul'da sinemanın kalbi olan Beyoğlu'nda salonlar boş kaldı. Daha önce zarar açıklayan, ancak kapılarını tamamen kapatmayan 33 yıllık Beyoğlu Sineması, maddi zorluklar nedeniyle 20 günlüğüne kapılarını kapattığını açıkladı.
33 yıllık Beyoğlu Sineması, maddi zorluklar nedeniyle 20 günlüğüne kapalı
2022-07-30 06:18:00   Güncelleme: 2022-07-30 06:21:55    

Açık kalarak her geçen gün daha fazla zarara uğradıklarını belirten Beyoğlu Sineması yönetimi, işletmenin açık kalacak maddi güçte olmadığını duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada maddi zarara uğramamak için sinemanın bir süre kapatıldığı belirtilerek, 'Şu an için Beyoğlu Sineması aktif olarak açık kalabilecek maddi yükümlülüklere sahip değil. Biz de bu süreçte açık kalarak her geçen gün zararın artmasından ise kapalı kalmasını tercih etmek durumunda kaldık. Bu konuyla ilgili gerek mal sahipleriyle, gerek dağıtımcılarla, gerek ise işletmeyi devredebileceğimiz opsiyonlar için görüşüyoruz, ama şu an için herhangi bir gelişme yok' ifadeleri kullanıldı.

10 yıldır Beyoğlu Sineması'nın bulunduğu Halep Pasajı'nda çalışan Mehmet Aktaş, 'Yönetimin kirasının ödenmesi lazım, 90 bin lira elektrik faturası var, elektrik idaresi gelip kesiyor onlar açıyor. Su faturası da aynı şekilde. Her tarafa borcu var' dedi.

Vehaber Menu