facebook twitter whatsapp

AA'dan İmamoğlu'na tazminat davası

Anadolu Ajansı (AA), Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimlerinin yapıldığı 14 Mayıs gecesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun söylediği sözler gerekçesiyle, İmamoğlu aleyhine 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
AA'dan İmamoğlu'na tazminat davası
2023-06-01 17:28:31   Güncelleme: 2023-06-01 17:28:31    

Star gazetesinde yer alan habere göre, AA avukatlarının Büyükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dava dilekçesinde, İmamoğlu'nun asılsız iddia ve paylaşımlarla alenen hakaret ve halkı tahrik ederek Anadolu Ajansı'nı hedef gösterdiği ve itibarına saldırıda bulunduğu ileri sürüldü.

İmamoğlu'nun açıklamaları nedeniyle bazı abonelerin Anadolu Ajansı ile işbirliğini sonlandırdığı belirtilen dilekçede, ajansın ticari zarara uğradığı vurgulandı. Dilekçede İmamoğlu'nun açıklamalarının ardından sosyal medyada ajansı hedef alan hakaret içerikli birçok paylaşım yapıldığı belirtildi, bunun da manevi zarara yol açtığı ifade edildi. Anadolu Ajansı manevi zararlarının tazmini için İmamoğlu'dan 100 bin liranın tahsilini istedi.

İmamoğlu'nun ifadelerinin 'kabul edilemez' olduğu belirtilen dilekçede CHP'nin teknoloji ve siber güvenliğinden sorumlu yetkilisi Sedat Doğan'ın açıklamaları da delil olarak yer aldı. Dilekçede ayrıca AA verilerinin YSK'nın açıkladığı verilerle bire bir örtüştüğü, bu durumun AA'nin verilerinin güvenilirliğini ortaya koyduğu da ifade edildi.

Vehaber Menu
anadolu ajansı anadolu ajansı