Abdurrahman Dilipak: Adalet ve yolsuzluk iddiaları toplumda ciddi infiallere yol açacak boyutta

Yeni Akit’ten ayrılmasının ardından Habervakti’nde köşe yazmaya başlayan Abdurrahman Dilipak, Türkiye’de üç konuda işlerin yolunda gitmediğini yazdı.
Abdurrahman Dilipak: Adalet ve yolsuzluk iddiaları toplumda ciddi infiallere yol açacak boyutta
2022-11-07 12:28:12   Güncelleme: 2022-11-07 12:28:12    

Önümüzdeki süreçte konut fiyatlarında dalgalanmanın ardından ani bir kırılma yaşanacağını belirterek 'TL’nin değeri ayrı bir konu. Bana kalırsa adalet ve yolsuzluk iddiaları toplumda ciddi infiallere yol açacak boyutta bir sorun haline gelebilir. Aile, gençlik, ahlak ve kaset iddiaları da ayrı bir sorun.

Bu süreçte herkesin, kişi, topluluk, partiler olarak herkesin daha dikkatli ve sorumlu davranmamız gerek. Tansiyonun düşürülmesi şart. Adaletin rayına oturtulması gerek. Adalet mülkün temelidir' düşüncesini dile getirdi.

Dilipak, insanlar artık her şeyden, herkesten şüphelendiğini belirterek şöyle devam etti:  'Kime ve neye inanacağını, güveneceğini bilmiyor. O makyajlanmış kamu araştırma raporlarına kimse inanmıyor. Sürekli tekrarlanan şunu şunu yaptık sözleri bile artık anlamsızlaştı. Bu 15 Temmuz’da şehit aileleri ve gaziler neredeydi? Bu güven kaybının sebepleri, sebep olanların kim oldukları araştırmalı. Bu insanları vitrine koyarak ve bir takım iddiaları soruşturmadan üstlerini örterek bu tepkileri göğüsleyemezsiniz. Bir takım kurbanları günah keçisi olarak halkın önüne atıp yargılayarak da bu işi geçiştirmekten söz edenler yanlış yapıyorlar. Bunu FETÖ davalarında gördük! 15 Temmuz'la ilgili çözülmede bunun etkisi büyük. Artık insanlar 15 Temmuz'la ilgili her anlatılana da inanmıyorlar. Cevabını bulamadıkları sorular var! Bunu görün!'

Vehaber Menu