facebook twitter whatsapp

Abdurrahman Dilipak: Bir telefon sonucu Akit'ten ayrılıyorum

Akit gazetesiyle özdeşleşen köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, yazılarına son verdiğini duyurdu.
Abdurrahman Dilipak: Bir telefon sonucu Akit'ten ayrılıyorum
2022-09-01 21:18:13   Güncelleme: 2022-09-01 21:18:13    

Dilipak, bugün 'Şimdi veda vaktidir' başlıklı köşe yazısında ayrılığını şöyle duyurdu. Sunduğu televizyon programına olumsuz tepkiler geldiğine dair yönetimden telefon aldığını ve yayından kaldırıldığını belirten Dilipak, yazılarına da kendi isteğiyle son verdiğini açıkladı.
'Kader, Rızık ve Ecel.. İşte geldik gidiyoruz. 30 yıl önce idi. Bir sabah Mustafa beyden aldığım telefonla akit’e gelmiştim..30 yıl sonra, Akit Tv’deki Bülent Deniz’le birlikte sunduğumuz 'Derin Gerçekler' programının benim eleştirilerime izleyicilerden olumsuz tepkiler geldiği ve yanlış anlamalara sebeb olduğu gerekçesi ile bu şartlarda televizyonda haftada bir yayınlanan programın devam etmesinin mümkün olmadığı haberinin verildiği bir telefon sonucu akittv’den ayrılıyorum..
Gazetede yazıların devam etmesi konusunda da, aynı görüş, uslub ve ifadelerin yazımda da olduğu bunun aynı şekilde sorun oluşturabileceği için ve kalemle ekran arasında benim açımdan bir fark olmadığından, gazetenin bu yönde bir talebi olmadığı halde, kendim, yazılarımı sonlandırma kararı aldım.'
 

Vehaber Menu
abdurrahman dilipak abdurrahman dilipak akit akit