Ahmet Hakan: Sokak röportajı yasaklansın

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, 'Hayatımda hiçbir zaman yasakçı bir tutumum olmadı. Tek istisnası var bunun: Sokak röportajları' dedi, yasaklanmasını istedi.
Ahmet Hakan: Sokak röportajı yasaklansın
2022-10-07 17:25:26   Güncelleme: 2022-10-07 17:25:26    

Hakan, 'Komşuyu komşuya, anayı oğula, amcayı yeğene, dayıyı bütün mahalleye, mahalleyi şehre, şehri ülkeye düşman eden bir fitne odağı sokak röportajları. Öfke, nefret, kin duyguları ekiliyor tüm topluma bu sözüm ona röportajlarda. Nasıl edilir, nasıl yapılır bilmiyorum ama ülkemizin esenliği açısından eline mikrofon alanın dayıları birbirine kırdırdığı bu zıpırlığa bir son vermenin vakti geldi de geçiyor' ifadelerini kullandı.

'Milletvekilliği seçiminde CHP’den İyi Parti’ye doğru bir kaçış olabilir'

Öte yandan Hakan, aynı yazısında  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'başörtüsü' çıkışını eleştirdi, 'Durup dururken korkunç bir yenilgi duygusunu tattı taban. Üstelik tam da zafere sonsuz inandırılmışken. Kısa sürede toparlayamazsa... Bu iş Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını bile tehlikeye sokacak bir boyut taşıyor gibi' diyen Hakan, 'Milletvekilliği seçiminde CHP’den İyi Parti’ye doğru bir kaçış olabilir. ‘Kemal Bey’le olmuyor, kurtar bizi Meral abla’ olayı yani' diye yazdı.

Vehaber Menu