Ak Parti'den kendisini yere atıp yuvarlanan İbrahim Efe hakkında açıklama: Disiplin sürecini başlattık

CHP’li İzmit Belediyesi ile AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasında yaşanan tartışma sırasında kendini yere atarak yuvarlanan AKP'li İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Efe hakkında disiplin soruşturması başlatıldı. AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, 'İlgili kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu disiplin sürecini başlatmış bulunmaktayız' açıklamasında bulundu.
Ak Parti'den kendisini yere atıp yuvarlanan İbrahim Efe hakkında açıklama: Disiplin sürecini başlattık
2024-04-26 18:07:33   Güncelleme: 2024-04-26 18:07:33    

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Tavşantepe bölgesinde, Kocaeli Şehir Hastanesi yol çalışması alanına, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, İzmit Belediyesi çalışanlarını alana sokmadıkları iddiaları üzerine, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve çalışma arkadaşları olay yerine gitti. Başkan Hürriyet bölgeye gidince İzmit Belediyesinin AKP’li Meclis üyesi İbrahim Efe de bölgeye gitti.

Yol boyunca yürüyen Başkan Hürriyet ve ekibini sözlü olarak taciz etmeyen başlayan İbrahim Efe’yi başkanın yanına yaklaştırmamak için bir vatandaş hafifçe itince, Efe kendini yerlere atarak yuvarlanmaya başladı. Bir ara yerden kalkan İbrahim Efe tekrar kendini yerlere atarak, 'İmdat polis, beni dövüyorlar' diye bağırmaya başladı. İbrahim Efe’nin şovunu bölgedeki vatandaşlar da şaşkınlıkla izledi.

AKP'den açıklama: Disiplin süreci başlatıldı

Talus, yaptığı yazılı açıklamada, 'İzmit’te dün yaşanan ve kamuoyunda infiale neden olan olayla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Öncelikle olayda darp alan tüm işçilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür hadiselerin bir daha yaşanmamasını arzu ettiğimizi belirtiyoruz. Söz konusu olaya adı karışan ve yaşanan görüntüler nedeniyle kamuoyundan özür dileyen Meclis Üyesi İbrahim Efe hakkında, ilgili kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu disiplin sürecini başlatmış bulunmaktayız. Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.' ifadelerini kullandı.

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü