Akay: Tatlıses'in devlete olan 120 milyon borcu nedeniyle malvarlıklarına haciz, Şivan Perwer'den de dava

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, İbrahim Tatlıses’in devlete olan 120 milyon borcu nedeniyle mal varlıklarına haciz konulduğunu iddia etti. Akay, Kürt sanatçı Şivan Perwer’in de Tatlıses’e açtığı telif davasını kazandığını ve icraya verdiğini önü sürdü.
Akay: Tatlıses'in devlete olan 120 milyon borcu nedeniyle malvarlıklarına haciz, Şivan Perwer'den de dava
2022-08-01 16:07:58   Güncelleme: 2022-08-01 16:14:21    

Ahmet Tatlı 'Akli melekeleri yerinde değil' diyerek babası İbrahim Tatlıses’in mallarına şerh koydurmuştu. Tatlıses ise oğluna konserinde üstü kapalı olarak, 'Bana aklı dengesi yerinde değil diyorlar. Aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?' sözleri ile cevap vermişti.

Bu gelişmenin ardından ise Tatlıses’in tüm taşınır ve taşınmaz varlıklarının üzerinde hacizler olduğu ve milyonlarca lira vergi borcu olduğu iddia edilmişti.

Akay, 'Birçok alanda yatırımı olan ve çoğunda büyük zararlar eden İbrahim Tatlıses’in ayrıca şirketlerinin, kebap salonlarının elektrik, doğalgaza da borçları bulunuyor. Yani devlete 120 milyon TL borcu olduğunu öğrendim. Bu borçları yüzünden tüm mal varlıklarına haciz konulan Tatlıses’in, Kürt kökenli sanatçı Şivan Perwer’le de mahkemelik olduğunu da öğrendim.

'Perwer, 2014 yılında İbrahim Tatlıses’e karşı açtığı telif davasını kazanmış. Ancak telif davasını kazanmasına rağmen Perwer’e, İbrahim Bey tarafından hiç bir ödeme yapılmamış. Bunun üzerine de Şivan Perwer’in avukatları da İbrahim Tatlıses’i icraya vermiş.' ifadelerini kullandı.

Vehaber Menu