Akşener: Abdullah Öcalan’la akraba gibi olan sensin be!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Mesela Bay Bay Kemal, 'Cezaevlerini boşaltacağız' diyor, ya bu ülke hukuk devleti ya, neyi boşaltıyorsun? Terör örgütünün parlamentodaki temsilcileriyle Bay Bay Kemal görüşmesini yaptı mı yaptı. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan terörist Selo’yu bile çıkartacağım diyor. Bunun yanında Apo'yu da çıkaracağım diyor. Bunu diyen kim? Bunun yanında Meral Hanım, o da söylüyor.' diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Oscar ödüllü bir tiyatro eseri, yalan eseri, Abdullah Öcalan’la akraba gibi olan sensin be!' yanıtını verdi.
Akşener: Abdullah Öcalan’la akraba gibi olan sensin be!
2023-04-25 18:01:26   Güncelleme: 2023-04-25 18:01:26    

Akşener’den 'yuh' diyen vatandaşlara 'Arkadaşlar biz yuh demeyiz, biz gereğini yaparız' dedi.

'Bir oyunuz Kemal’e, bir oyunuz da Meral’e'

Akşener,  Balıkesir'de konuştu. Akşener şu ifadeleri kullandı:

'Bir oyunuz Kemal’e, bir oyunuz da Meral’e. Meral derken neyi kast ettim, İyi Parti’ye bir oyunuz. İyi Parti'ye oylarınızı istiyorum, Allah var Başbakan olmayı çok istiyorum ama bedavadan olmaz, İyi Parti'yi birinci parti yaparsınız olur. Herhangi bir şahısla, grupla, gruplarla pazarlık ederek yapabilecek bir tip değilim, beni tanıyorsunuz. Helal oylarınızla elbette Başbakan olmak istiyorum. 14 Mayıs’ta çok önemli bir seçime gidiyoruz. Bir tarafta bir haftada 36 bin imza atmak zorunda olan, her şeyi iki dudağının arasına bağlamış tek adam sistemi, ucube sistem; diğer tarafta ise demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü uygulamaya söz veren ve bunun arkasında duracak  Millet İttifakı var.

Erdoğan'a Öcalan'a yanıt: Oscar ödüllü bir tiyatro eseri, yalan eseri!

Bir tarafta şu meydanlara çıkıp hiç utanmadan yalan söylemeyi, iftira atmayı marifet haline getirmiş Recep Bey; 31 Mart’ta cümlemize terörist demişlerdi hatırlayın. Bu iftiraların anlamı ne biliyor musunuz, Tarzan zorda. En son söylediği şu. Sayın Kılıçdaroğlu duruyor, ben de onun yanında duruyorum, Kılıçdaroğlu da bana dönüyor diyor ki ‘Abdullah Öcalan’ı çıkarmamız lazım’ ben de başımı sallıyorum. Oscar ödüllü bir tiyatro eseri, yalan eseri!

Böyle bir olabilir mi? Önce aynaya bak muhterem. Senin sol elinde PKK var, sağ elinde Hizbullah var!  Sol elinde bebek katili var, sağ  elinde Gaffar Okkan’ın katilleri var. Terör örgütleriyle sen el elesin. Ama bunlar ilk yalanları değil.  31 Mart’ta yaptığınız gibi suratlarına oylarınızla Osmanlı tokadı gibi yansıyacak. Çok uzun zamandır aziz milletimiz sadece ve sadece bu arkadaşların gözünde maraba oldunuz.

'Birbirimize düşürülüp, iftiralarla, şapkalarını sallayıp, ceketlerini asıp oy aldılar'

Birbirimize düşürülüp, iftiralarla, şapkalarını sallayıp, ceketlerini asıp oy aldılar. Ama artık 31 Mart seçimlerinden sonra her şey değişti. Bu arada bugün Mansur Yavaş Bey ile gelecektir buraya, onun da çok selamları var size.  Hatırlayın, Mansur Bey seçildiği takdirde Ankara’nın o faturaları PKK’lılar getirecekti… Böyle bir şey oldu mu olmadı.  Balıkesir bir tarım şehri. Mansur Bey, Ankara’nın çiftçisine 4,5 milyar TL para kazandırdı. Çünkü Mansur Bey çalmadı, çaldırmadı, adam kayırmadı, akrabalarını korumadı. Milletin parasını millete tekrar iade etti. Hizmet olarak götürdü.  Dinozor meraklısı bir arkadaş var Ankara’da, niye dinozora takık?

Tam 801 milyon dolar para harcamışlar o parka. Garibim dinozorlardan teller çıkmış.  16 milyar lirayı harcamışlar, üç kişi almış. 16 milyar lira Ankara’ya harcanmış olsaydı Ankara ne olurdu?  Ya da Balıkesir’de? Genç çocuklarımızın KYK borçları ödense ne olurdu?  Balıkesir’de, Ankara’da fabrikalar yapılsaydı ne olurdu? Balıkesir’de 50 bin insan kayıtlı işsiz. Utanın be utanın.  Abdullah Öcalan’la akraba gibi olan sensin be! Bizim Mehmet diyorsun. Biz bu yün yumaklarına takılmayacağız.  15 Mayıs’ta inşallah  İyi Parti birinci parti, sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olduğu andan itibaren bir ay içerisinde 100 bin öğretmen atacağız

15 Mayıs’ta inşallah  İyi Parti birinci parti, sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olduğu andan itibaren bir ay içerisinde 100 bin öğretmen atacağız, derhal.  Çiftçinin ektiği bütün ürünlerin öncelikle taban fiyatını açıklayacağız.

Bütün kredilerinizi yeniden yapılandırıyoruz. Diyelim ki çoban tuttunuz, çobanın SSK, Bağkur primi devlet olarak biz ödeyeceğiz. 3600 ek gösterge büyük bir haksızlık oldu, onları düzelteceğiz. 3600’ü sizden öğrenip ben söyledim.  Seçime gidince gitti. EYT’de yapılan haksızlıkları düzelteceğiz.

Mülakatı kaldırıp bu üçkağıtlara son vereceğiz. Allah beni size karşı utandırmasın.  En düşük emekli maaşı 7.500 lira oldu o da yeni yatacak. Bu arada 5500 liraydı. Emekli maaşlarının artırılmasının sebebi biziz. En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkaracağız, doğrusu budur.

Staj mağdurlarının mağduriyetini gidereceğiz. Köy okullarını açacağız. Öğretmen, veteriner, ziraat mühendisi gidecek o köye.  Havza bazlı tarım yapacak.  Türkiye’yi bir hendek ülke yaptılar, Suriyeli kardeşlerimizin tamamı iki yıl içinde memleketlerine gidecek. 14 Mayıs akşamı Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına teşekkür edip emekli edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nu da makamına alkışlarla oturtacağız. Eğer benim partimi birinci parti çıkarırsanız elbette ki Başbakan olacağım.

İyi Parti’yi birlikte kurmasaydık, bugün Türkiye neyi konuşuyor olurdu? Bugün Millet İttifakı diye bir kavram olmazdı. 13. Cumhurbaşkanı sayın Kılıçdaroğlu dediğimiz zaman bu  büyük alkış kopmaz.  İstanbul ve Ankara belediyeleri bizde olmazdı. İyi Parti bu ülkenin sigortasıdır.'

Vehaber Menu