Akşener: Bu, ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir; dolayısıyla kazanmak durumdayız

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir. Dolayısıyla kazanmak durumdayız. Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu, tek adam sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş çözümler üzerinden rekabet edildiği bir seçimdir. ' dedi.
Akşener: Bu, ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir; dolayısıyla kazanmak durumdayız
2022-09-24 23:01:28   Güncelleme: 2022-09-24 23:01:28    

Akşener, Mersin’de 'Ben Kadınım Umudun Adıyım' programına katıldı. Akşener bu program öncesinde İyi Parti Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Akşener, il başkanlığı önünde şunları söyledi:

'Esasında siz olmazsanız biz olmayız. Siyasetçi önce kendi partisinin mensuplarıyla var olur. Daha sonra da seçmeninin verdiği oyla, ona yaptığı tercihle bu ülkeyi yönetir. Siyasetçiler 'Bu ülkeyi ben daha iyi yönetirim' diye yola çıkarlar.

'İyi Parti'nin tüm mensupları bu milleti başının üstünde taşır'

İyi Parti'nin tüm mensupları bu milleti başının üstünde taşır. Bu milletin tercihlerine saygı duyar. Kadınıyla, erkeğiyle saygı duyar. İyi Parti demek; akıl demektir, strateji demektir. İyi Parti demek çözüm demektir. İyi Parti demek, temiz bir dil, saygı demektir. İyi Parti demek seçmene saygı demektir. İyi Parti demek seçmenin ferasetine teslim olmak demektir. İyi Parti demek, hiç kimseden korkmamak, sadece Allah'tan ve bu milletten çekinmek ona teslim olmak demektir.

'Ucube sistemle ilgili yapılacak son seçim'

Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir. Dolayısıyla kazanmak durumdayız. Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu, tek adam sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş çözümler üzerinden rekabet edildiği bir seçimdir. Tek adam sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu son seçimdir.

'İyi Parti kuruldu her şey değişti'

Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz. 2017'de hayır oyu çıksın diye çalıştık. Her türlü eziyete rağmen direndik. Daha sonra İyi Partimizi kurduk. Kapatın gözlerinizi İYİ Parti olmasaydı bugün bu ülkede ne koşuluyor olacaktı? Bugün yarına yönelik 'Cumhurbaşkanınız kim olacak' sözü söylenecek miydi? İşte İyi Parti kuruldu, bir şey değişti, bu ülkede her şey değişti. Dolayısıyla inşallah bu seçimde İyi Parti'nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu irade kazanacak.'

'Süleymaniye'nin yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz'

Mehmet Akif Ersoy'un 'Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki de ırgat gerek. Ancak, hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek' şeklindeki sözlerini de hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

'Bu sözün anlamıyla; bu seçim ya Süleymaniye'nin yıkılması ya da Süleymaniye'nin muhafaza edilmesi anlamına gelecektir. Biz İyi Partililer, Süleymaniye'nin yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi; iki kürek, iki kazma, iki ırgat eliyle bu hale getirenlerin, yarın bunu devam ettirmelerine müsaade etmeyeceğiz.'

Vehaber Menu