facebook twitter whatsapp

Annesini rehin aldı, polislere çamaşır suyu attı, bacağından vurularak yakalandı, hastanede öldü

Antalya’da annesini bıçakla rehin alıp bıraktıktan sonra çağırılan polislere çamaşır suyu atarak eve girmelerini engelleyen, 4 saat direndikten sonra bacağından vurularak yakalanan 28 yaşındaki Fırat Altun, tedaviye alındığı hastanede yaşamını yitirdi.
Annesini rehin aldı, polislere çamaşır suyu attı, bacağından vurularak yakalandı, hastanede öldü
2023-09-21 15:43:29   Güncelleme: 2023-09-21 15:43:29     ©DHA

Muratpaşa ilçesi Kışla Mahallesi’ndeki apartmanın çatı katında meydana gelen olayda,  psikolojik sorunları olan ve daha önce tedavisini yarım bırakan Fırat Altun’un, birlikte yaşadığı annesi Hülya Altun'u rehin aldı. Fırat Altun’un, tedavi konusu yeniden gündeme gelince tartışıp elindeki bıçakla rehin aldığı annesi,  bir süre sonra fırsatını bulup evden kaçtı. Hülya Altun’un 112 Acil Çağrı Merkezini arayıp yardım istemesi üzerine balkona çıkan Fırat Altun, evdeki eşyaları yola atmaya başladı.

Fırat Altun, adrese gelip kapıyı çalan polislere de cam vazo fırlattı. Evden uzaklaşan polisler takviye ekip istedi. Fırat Altun balkondan eşyaları atmaya devam edince polis ekipleri sokağı araç ve yaya trafiğine kapattı. Evdeki turşu bidonu, bıçak, çatal, yiyecekleri sokağa atan ve elinde bıçak bulunan Fırat Altun’a müdahale için olay yerine özel harekat polisleri sevk edildi. Konuşarak ikna edilmeye çalışılan şüpheli, polislerin eve girmesini engellemek için kapının arkasına buzdolabı, koltuk ve dolaplardan barikat kurdu.

Kapıda bekleyen polislerden biri, Fırat Altun’un attığı çamaşır suyunun gözüne gelmesi nedeniyle ambulansta tedavi edildi. Özel harekat polisinin üniformasında çamaşır suyu kaynaklı lekeler oluştu. Bu sırada yandaki binanın çatısına da müdahale için keskin nişancı yerleştirildi. Bu sırada sokağa eşyaları atmaya devam eden Fırat Altun’a müdahale için evin içerisine biber gazı atıldı. Biber gazından etkilenen polislere çevredekiler balkonlarından poşet içerisinde su sarkıtarak yardımcı olmaya çalıştı. Yaklaşık 4 saat süren olay sonunda Fırat Altun, sağ bacağından vurularak yakalandı. Yaralanan Fırat Altun sağlık ekiplerince ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Bu sırada gazdan etkilenen bina sakinleri ise ambulansta tedavi edildi. Fırat Altun, hastanede yapılan müdahaleye rağmen gece yaşamını yitirdi.

Fırat Altun’un, geçen sene yine aile içi şiddet ihbarına giden motorize yunus ekibinde görevli polislerden birinin düşürdüğü tabancayla ateş ederek 2 polisi yaraladığı öğrenildi.

Vehaber Menu
anne anne rehin rehin zanlı zanlı fırat altun fırat altun antalya antalya çamaşır suyu çamaşır suyu hülya altun hülya altun muratpaşa muratpaşa kışla mahallesi kışla mahallesi