Arda Turan ile Berkay'ın davasında Burak Yılmaz tanıklık yaptı

Berkay Şahin'in eşi Özlem Şahin'e karşı cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla verilen beraat kararı istinafta bozulan Arda Turan'ın yeniden yargılandığı davada, Burak Yılmaz ifadesinde 'Özlem Hanım ile Arda'nın arasında geçen diyaloga şahit olmadım. Arda ve Berkay arasında 2-3 saniyelik konuşma geçti ancak uzakta olduğum için duymadım' dedi.
Arda Turan ile Berkay'ın davasında Burak Yılmaz tanıklık yaptı
2022-06-09 18:51:18   Güncelleme: 2022-06-09 18:51:18    

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Arda Turan ve şikayetçi Özlem Şahin katılmadılar. Tarafları avukatları temsil etti.
Duruşmada, sanık Arda Turan'ın tanık olarak gösterdiği futbolcu Burak Yılmaz'ın ara celsede ifade verdiği belirtildi.
Burak Yılmaz'ın ifadesinde, 'Olay tarihinde bir mekanda eğleniyorduk. Hatırladığım kadarıyla bir arbede olayı oldu. Berkay'a yardımcı oldum. Dışarı çıkardım. Mekan çok kalabalıktı. Aralarındaki tartışma anını görmedim. Ayrıca Arda'nın, Özlem Hanım'la diyaloguna şahit olmadım. Arda ile Berkay arasında 2-3 saniyelik bir konuşma geçti. Ancak uzak olduğum için ne konuştuklarını duyamadım. Sonra bir anda arbede oldu. Berkay'ın burnu kanadı. Dışarı çıkardım. Korumaları geldi. Birisi silahımı getirin diye bir şey söyledi. Ancak kim söyledi hatırlayamıyorum. Sonra da ben Arda'yı alıp oradan çıkardım. Arda benden yaklaşık 15 dakika sonra mekana gelmişti. Geldikten sonra hep yanımdaydı. Mekan çok kalabalıktı ve karanlıktı' dediği öğrenildi.

Özlem Şahin'in avukatı: Tekrar dinlensinler

Özlem Şahin'in avukatı ise celse arasında ifade veren Burak Yılmaz'ın ifadesine karşı savunmasında 'Burak Yılmaz, Arda Turan'ın samimi arkadaşı olarak bilinmektedir. Tanıklık ifadesindeki aleyhe olan beyanları kabul etmiyoruz. Burak Yılmaz arkadaşı Arda Turan'ın yanından hiç ayrılmadığını ve Özlem Şahin ile diyalog kuramadığını belirtmiştir. Fakat tarafların bu yönde kendi beyanları mevcuttur. Burak Yılmaz'ın beyanına itibar edilmemesini talep ederiz' diyerek Özlem şahin ve Arda Turan'ın mahkemede tekrardan dinlenmesini talep etti.

Berkay'ın asistanı tanık olarak dinlendi

Duruşmada, Berkay'ın asistanı Onur Ürkmez ise tanık olarak ifadesinde, 'Özlem Hanım, Berkay Bey'in yanına tedirgin bir şekilde geldiğini gördüm. Çıkacaklarını düşündüm birbiriyle konuştuklarını görünce aracı çıkarmadım. Berkay Bey sonrasında içeri girdi ve dışarı çıkarken elindeki bardağı yere fırlattı. Burnu kanıyordu. Özlem Hanım içerde kaldı onu içeriden çıkarıp taksiyle eve gönderdim sonrasında hastaneye gittik. Kavga anını görmedim' dedi.

Duruşma ertelendi

Mahkeme Özlem Şahin ve Arda Turan'ın mahkemede dinlenme talebinin reddine ve eksik hususların giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Ne olmuştu?

Sarıyer Emirgan'daki bir eğlence mekanında 10 Ekim 2018'de Arda Turan'ın Özlem Şahin'i omzundan dürterek 'Güzel kadınsın. Evli olmasaydın seni kaçırmazdım' diyerek cinsel tacizde bulunduğu, daha sonra Arda Turan ile Berkay Şahin arasında kavga yaşanmasına ilişkin davada, 11 Eylül 2019 tarihinde karara çıkmıştı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi, Arda Turan hakkında Özlem Şahin'e yönelik ‘Cinsel taciz’ suçundan beraat kararı vermişti. Mahkeme, Arda Turan'a ‘Korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek’, ‘Ruhsatsız silah bulundurmak’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası vermişti. Ancak bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmişti. Berkay Şahin'in Arda Turan'a karşı hakaret suçundan tepki olarak işlenmesi sebebiyle ceza verilmesine yer olmadığına karar verilmişti.
Karar sonrasında Berkay ve eşi Özlem Şahin avukatları aracılığıyla ‘Cinsel taciz’ yönünden verilen beraat kararına itirazda bulunmuştu. İtirazı değerlendiren İstanbul 25. Bölge Adliye Mahkemesi de yerel mahkemenin kararının bozulmasına hükmetmişti.

Vehaber Menu
Oyuncu Bülent Çolak'tan “Geniş Aile” itirafı: Ulvi üstüme yapıştı, kendimi işsiz bıraktım "Geniş Aile" dizisinde canlandırdığı “Ulvi” karakteri ile hatırlanan oyuncu Bülent Çolak, “Ulvi üstüme yapıştı, kendimi işsiz bıraktım” dedi. Nejat İşler: 22 yıl cephede savaşana 'başkomutan' denir, sana değil Oyuncu Nejat İşler, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Orhan Gencebay: Ben siyasette sağ ve sol kavramlarının varlığına inanmıyorum Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, "Türkiye'nin bağımsızlığının ne kadar önemli olduğunu konuşmalarında hep söylemiş büyük bir lider Atatürk. Bugün de bağımsızlığımızı korumak için birçok önemli hamle yapılıyor. Atatürk'ün bize gösterdiği tam bağımsızlık yolunda hızla ilerleyen bir Türkiye var" diye konuştu. Zeynep Bastık, konserini yarısında terk etti: “Güvenliğimden endişe ettim” Zeynep Bastık Mersin'de verdiği son konserini yarıda kesmek zorunda kaldı. Hazal Kaya, ev sahibine açtığı davayı kazandı Hazal Kaya, Göktürk’te kiraladığı evde küf kokusunu fark edince dava açtı. Mahkeme oyuncunun ödediği 7 aylık kira bedelinin iadesini almasına hükmetti. Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından eski sevgilisi Amber Heard'ün hesabı askıya alındı Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından bir dönem birlikte olduğu sevgilisi Amber Heard’ün hesabının silinmesi merak uyandırdı. Banu Alkan'a 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava “Afrodit” lakaplı Banu Alkan’ın seslendirdiği “Beyaz Orkide” isimli şarkının nakaratındaki sesin kendisine ait olduğunu söyleyen Nicole Peachey, ünlü sanatçıdan şikâyetçi oldu. Başlatılan soruşturma kapsamında alınan bilirkişi raporlarıyla sesin Peachey’e ait olduğunun tespit edildi. Kendi sesiymiş gibi playback yaptığı ortaya çıkan Banu Alkan hakkında “manevi veya mali haklara tecavüz” suçundan hapis istemiyle dava açıldı. Selda Bağcan: Sahnede göbeği açık giyinmek bize Batı'dan geldi Sanatçı Selda Bağcan, 'sol muhafazakâr' olduğu için linç yediğinin hatırlatıldığı bir soru üzerine, "Evet, sol çevrelerden bu tanımlamayı yaptığım zaman çok eleştiri almıştım. Ben gelenek ve göreneklerimizi koruyan biriyim. 1971'de ilk sahneye çıktığım zaman da kıyafetlerim kapalıydı.Sahnede göbeği açık giyinmek bize Batı'dan geldi" dedi. Hande Yener şarkı söylerken sahnede bayıldı Ataşehir’de bir mekanda sahne alan Hande Yener, bir anda baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren Yener, bir süre sonra konserine devam etti. Reha Muhtar'dan yeniden velayet davası açan Deniz Uğur’a: Her enflasyon çıktığında çocukları kaçırıp velayet davası açıyor Reha Muhtar, çocuklarının annesi oyuncu Deniz Uğur’un “Akli melekeleri yerinde değil” sözlerine yanıt verdi. Muhtar, ünlü oyuncu hakkında ‘Bu mu annelik!’ çıkışı yapıp ekledi; "Her enflasyon çıktığında çocukları kaçırıp velayet davası açıyor." dedi