Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na ülkenin geleceği bırakılamaz; başarısızlıkları gün gibi ortada, bunlar Türkiye'yi 3 günde batırır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Hiç kimse merak etmesin enflasyon çıktığı gibi inecektir, güvence Cumhur İttifakı’dır. Çağrımız kardeşliğedir' dedi.
Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na ülkenin geleceği bırakılamaz; başarısızlıkları gün gibi ortada, bunlar Türkiye'yi 3 günde batırır
2023-04-25 18:05:58   Güncelleme: 2023-04-25 18:05:58    

Bahçeli, Nevşehir'de, '14 Mayıs'ta Aziz Milletim Sıra Sende' mitinginde konuştu.

'Kemal Kılıçdaroğlu'na ülkenin geleceği bırakılamaz' diyen Bahçeli, 'Başarısızlıkları basiretsizlikleri gün gibi ortadadır. 387 günde bir Cumhurbaşkanı adayını güç bela bulabilen bir ittifak vardır. Bunlar Türkiye'yi 3 günde batırır' ifadelerini kullandı. 

Bahçeli'nin açıklamasından öne çıkanlar şöyle: 

'Darbeler, kurulamayan hükümetler ülkemizin talihini makus bir hale getirdi. 16 Nisan 2017'deki halk oylamasıyla milletimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini kabul etmişti. Bu sistem geçmişten kopuş değil, temsilde adalet ve yönetimde istikrar getirdi. Bu başarı Cumhur'un başarısıdır.

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Türkiye rüştünü ispat etmeye başlamıştır. Türkiye sözü geçen bir ülke olmuştur. Ulaştığımız sonuç zor ve zahmetli de olsa kazanan Türkiye olmuştur.

Sıra sizde Nevşehirli kardeşlerim sıra sizde.Terör örgütlerine boyun eğen zillet ittifakını sandığa gömmek için sıra sizde. Onların gayesi parlamenter sisteme geri dönüştür. İyi Parti Genel Başkanı koalisyon hükümeti faydalıdır diye açıklama yaptı. Devletin hafıza kaybına uğradığını söyledi. Ancak Türkiye ne çektiyse koalisyon hükümetlerinden çekmiştir. Muhatapları uyarıyorum devletin hafızası saat gibi çalışmaktadır.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun tek bir projesi vizyonu yoktur. İlkesizler grubu zillet ittifakında toplanmıştır. Kılıçdaroğlu eroinmanlardan esrarkeşlerden temiz para alacağını iddia ediyor. HDP'nin kayyum partisi Kılıçdaroğlu'nu alkışlıyor. Onların terör örgütleri varsa bizim de onların başını eğecek bıçkın irademiz vardır.

Bir kez daha soruyorum. 14 Mayıs'a hazır mıyız? Sandığa gidiyor muyuz? Sizler var oldukça Türkiye'nin önünü kimse kesemez. Zillet ittifakı aynı zamanda terör ittifakıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu'na ülkenin geleceği bırakılamaz. Başarısızlıkları basiretsizlikleri gün gibi ortadadır. 387 günde bir cumhurbaşkanı adayını güç bela bulabilen bir ittifak vardır. Bunlar Türkiye'yi 3 günde batırır.

Biz her şeyden önce Türkiye diyoruz. 14 Mayıs’taki seçimlerden sonra ilk önceliğimiz 650 bin konutu teslim etmektir. İkinci hedefimiz sosyal refahı herkese yaymak. 3. amacımız terörü ülke gündeminden çıkarmak. 4 gündemimiz yeni hükümet sisteminin doğası ile uyumlu bir anayasayı ülkemizi kavuşturmak. 5. gündemimiz spordan, tarıma, kentsel dönüşüme her alanda her alanda yeni yüzyılın ruhunu kavrayan ülkeye kavuşturmaktır. 6. Gündemimiz komşularla sıkı ilişkiler, İslam alemi ile dayanışmadır. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar.

İHA’lara, SİHA’lara, Altay tankımıza, TCG Anadolu gemimize seviniyorsanız söz sizlerde, karar elinizde. Zillet partilere haddini bildirmek için sıra sende aziz milletim. HDP ile iş birliği yapıp tezkereler karşı çıkan şer cephesini çökertmek için sıra sende. Atatürk’ün kemiklerini sızlatanlardan hesap sormak için sıra sende. Bugünkü CHP ve İP yönetimine bedel ödetmek için sıra sende.

Aziz dava arkadaşlarım vakit ayrım yapmadan bayrak millet paydaşında birleşme vaktidir. Bölünme gayreti içinde affetmemiz mümkün değildir. Bu devlet icazetle kurulmamıştır. Hiç kimse merak etmesin enflasyon çıktığı gibi inecektir, güvence Cumhur İttifakı’dır. Çağrımız kardeşliğedir.'

Vehaber Menu