Batman'da bir öğretmen, öğrencisini tuvalete götürüp darp etti

Olayı doğrulan okul yetkilileri, rapor tuttuklarını ve darp raporunu beklediklerini belirtti
Batman'da bir öğretmen, öğrencisini tuvalete götürüp darp etti
2017-01-04 08:28:02   Güncelleme: 2017-01-04 08:28:02    

Batman'da bir öğretmenin, tuvalete götürdüğü öğrencisini darp ettiği ileri sürüldü. Okul yöneticileri, olayı doğruladı.

Olay, Kuyubaşı TOKİ Dumlupınar Ortaokulu'nda meydana geldi. Edinilen bilgi ve iddialara göre, 8'inci sınıf öğrencisi Mehmet Emin Dilber, yaramazlık yaptığı gerekçesiyle, öğretmeni U.E. tarafından okul tuvaletine götürülerek, burada darp edildi. Okul yönetimi olayla ilgili soruşturma başlattı.

10 ARKADAŞIYLA BİRLİKTE DARP EDİLDİKLERİNİ İDDİA ETTİ

Öğrenci Dilber, sınıftayken öğrencilerin ayakta gidip geldiğini ve o sırada öğretmenin kendilerini cep telefonuyla video çekerek sosyal medyada paylaşacağını söylemesi üzerine öğrencilerin kendisine itiraz ettiğini ileri sürerek, bu yüzden 10 arkadaşıyla birlikte darp edildiklerini iddia etti.

Daha sonra öğretmenlerinin kendisini ve bir arkadaşını alıp, okulun tuvaletine götürdüğünü anlatan Dilber, burada öğretmenin kafalarını duvarlara vurarak sopa ve yumruklarla darp ettiğini öne sürdü.

'SEBEP NE OLURSA OLSUN ÖĞRETMENİN BUNU YAPMAYA HAKKI YOK'

Baba Diyaddin Dilber ise, darp olayını okul müdürünün kendisini aramasıyla öğrendiğini ve okula geldiğini belirterek, 'Çocuğumun vücudunda darp izlerini görünce dondum kaldım. Çocuğum 13 yaşında ve bu yaşına kadar böyle bir dayak atmamışım. Sebep ne olursa olsun öğretmenin bunu yapmaya hakkı yok. Darp raporu alacağım ve inşallah gereği yapılacak. Yapılmadığı taktirde ben gereken yasal yollara baş vuracağım. Okul yetkilileri her şeyi tespit edip tutanak tutmuşlar. Okulda muhakkak güvenlik kameraları da var ve inşallah gereken yapılacak' dedi.

Olayı doğrulan okul yetkilileri ise, rapor tuttuklarını ve darp raporunu beklediklerini belirtti.

İHA

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü