'Bergen'i asla yalnız bırakmayacağız'

sanatçı Bergen'in yüzüne kezzap atıp yakan ve sonrasında da öldüren Halis Serbest'in 'Bergen' filminin çekilmesine 'İznim olmadan kimse bu filmi çekemez' diyerek itiraz etmesinin üzerine filmin yapım şirketinden açıklama geldi.
'Bergen'i asla yalnız bırakmayacağız'
2021-06-14 17:14:13   Güncelleme: 2021-06-14 17:14:13    

Senaryosu, roman ve öyküleri çok sayıda dile çevrilen Sema Kaygusuz tarafından yazılan, sanatçı Bergen hakkında çekilecek filmin yapımcılığını üstlenen, Mine Şengöz tarafından kurulan Orchestra Content Instagram hesabından yapılan açıklamada, 'Bergen'in hikâyesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikâyesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için' denildi.

'BERGEN'İ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ'

Orchestra Content tarafından yapılan açıklama şöyle:

'Bu dünya Bergen'siz olmaz. Biz Bergen'i hiç unutmadık. Ama onu ne sadece 'acıların kadını' olarak anımsıyoruz ne de korkunç bir cinayetin kurbanı olarak. Bergen ve Bergen gibi nice özel kadının iç sesini, yaşam gücünü, kudretini bastırmaya çalışan faillere ve faillere hizmet eden zihniyete inat, Bergen'in yanında olacağız. Bergen'in hikâyesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikâyesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için. Bergen'den geriye kalan boşlukla yüzleşmek için Bergen'i asla yalnız bırakmayacağız.'