facebook twitter whatsapp

BirGün gazetesine soruşturma

Pasifik İnşaat’ın sahibi ve AKP Milletvekili Asuman Erdoğan'ın eşi Fatih Erdoğan, kendisi hakkındaki haberler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı BirGün'e 'dezenformasyon' soruşturması başlattı.
BirGün gazetesine soruşturma
2023-11-02 21:52:24   Güncelleme: 2023-11-02 21:52:24    

Aynı zamanda AKP Milletvekili Asuman Erdoğan’ın da eşi olan Fatih Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Erdoğan, 28 Aralık 2022 tarihinde BirGün Muhabiri İsmail Arı imzasıyla 'AKP’linin eşinden milyarlık vurgun!' başlığıyla ve 6 Ocak 2023 tarihinde BirGün Haber Müdürü Uğur Şahin imzasıyla 'Erdoğanlar’ı üzecek karar: Yağmaya fren' başlığıyla yayımlanan haberler nedeniyle dava açılmasını talep etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise Erdoğan’ın şikâyetiyle birgun.net Yayın Koordinatörü Uğur Koç, Haber Müdürü Uğur Şahin ve BirGün Muhabiri İsmail Arı hakkında soruşturma başlattı.

BirGün çalışanları, geçen sene tartışmalı şekilde Meclis’ten geçen ve 'sansür yasası' olarak adlandırılan yasanın içerisinde yer alan 'Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' ile 'iftira ve hakaret' suçlarını işledikleri iddiasıyla ifadeye çağırıldı.

Vehaber Menu
asuman erdoğan asuman erdoğan fatih erdoğan fatih erdoğan birgün birgün pasifik inşaat pasifik inşaat ismail arı ismail arı uğur şahin uğur şahin uğur koç uğur koç