Çanakkale’de 30’a yakın kedi ve köpek katledildi!

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki bir parkta zehirlenen 30'a yakın köpek ve kedi öldü. Duruma tepki gösteren hayvanseverler, sorumluların bulunmasını istedi.
Çanakkale’de 30’a yakın kedi ve köpek katledildi!
2021-06-24 16:36:35   Güncelleme: 2021-06-24 16:36:35     DHA

Çanakkale Ayvacık’ta bir parkta pazartesi günü halk, 30’a yakın köpek ve kedi ölüsüyle karşılaştı. İhbar üzerine parka gelen belediye ekipleri, sokak hayvanlarının zehirlendiğini tespit etti. 

Duruma tepki gösteren hayvanseverler, bölgede daha önce de hayvan ölümlerinin yaşandığını ifade edip sorumlularının bulunmasını istedi.

‘Son zamanlarda en büyük hayvan katliamı Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde olmuştur’

Büyük bir alana zehir bırakılarak hayvanların topluca katledildiğini söyleyen Feryal Baran, 'Hepimizin gönüllüsü olduğu, asla sahipsiz olmayan sokak canlarımız, kedi ve köpeklerimizin, acıların en büyüğüyle, iç organları parçalanarak ve can çekişerek ölmelerine sebep olundu. Son zamanlarda en büyük hayvan katliamı Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde olmuştur. Bundan evvel de oluyordu. 7 Nisan’da da Panayır bölgesinde 10’a yakın canımız zehirlenerek öldürülmüştü. Canlarımızın faillerinin bulunmasını istiyorum. Zira 25’e yakın mobese kamerası, hatta 360 derece dönen kameralar var' dedi.

Sorumluların bulunmasını isteyen Baran, 'Bu kadar geniş bir alana zehir saçmak, toplum sağlığını hiçe saymaktır. Burada çoluk çocuğumuz geziyor. Hadi hayvanları saymıyorlar diyelim, onlar da zehirlenebilirler. 30 sokak hayvanı zehirlenerek ölmüş' diye konuştu.

Ayvacık Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, 'Yaşanan bu üzücü olayın sorumlularının bulunması için gerekli çalışmalar güvenlik güçleri ve ilgili kurumlarca müşterek bir şekilde yürütülmektedir' denildi.