Çelik: Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 6 yaşındaki çocuğun istismara uğratılmasına ilişkin süreci yakından takip ettiklerini belirterek, 'Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur.' dedi. 
 Çelik: Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur
2022-12-07 23:53:56   Güncelleme: 2022-12-07 23:53:56    

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında 'imam nikâhı ile evlendirilmesi' ve cinsel istismara maruz bırakılmasıyla ilgili AKP'den açıklama geldi. 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik konuyla ilgili Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı: 

Basın yayın organlarında bir çocuğun 6 yaşındayken cinsel istismara maruz kaldığı yönündeki haberleri çok yakından takip ediyoruz. Çocukların istismarını lanetliyoruz. Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur.

Mağdurun yanında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz. Mağdur her kimse yanındayız; suçlu her kimse karşısındayız. Devam eden hukuki süreçte çocuklarımızın üstün yararının gözetileceğine eminiz. Hukuki süreci en yakın şekilde takip edeceğiz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız da konuyla ilgili açıklama yapmış, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya müdahil olmuştur...

Vehaber Menu