DAHA ÖNCE ÖĞRETMENLE İLİŞKİ YAŞADIĞI İDDİASIYLA SORUŞTURMA AÇILMIŞTI; BU KEZ DE VELİ İLE İLİŞKİ SORUŞTURMASI

Antalya'da bir ortaokulda müdürken aynı okuldaki kadın öğretmenle ilişki yaşadığı iddiasıyla, hakkında soruşturma açılarak, görevinden alınan ve bir ilkokula öğretmen olarak gönderilen S.Ö.'nün (48), bu kez bir veli ile ilişki yaşadığı ileri sürüldü. S.Ö. hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bir kez daha soruşturma başlattığı öğrenildi.
Daha önce öğretmenle ilişki yaşadığı iddiasıyla soruşturma açılmıştı; bu kez de veli ile ilişki soruşturması
2023-03-13 17:22:08   Güncelleme: 2023-03-13 17:22:08     ©DHA

Antalya'da 2016'da Aksu İlçesi Pınarlı Cumhuriyet Ortaokulu'nda müdürken, aynı okuldaki bir kadın öğretmenle ilişki yaşadığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan ve sonrasında müdürlük görevinden alınarak Korkuteli'de bir ilkokula öğretmen olarak gönderilen S.Ö., bu kez bir öğrencisinin velisiyle ilişki yaşadığı hakkındaki iddialarla gündeme geldi.

Velilerden şikayet geldi

Korkuteli ilçesindeki Yaşar Sadi Tekin İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan evli ve iki çocuk babası S.Ö.'nün, sınıfındaki öğrencisinin velisi H.T. ile ilişki yaşadığı iddiası nedeniyle diğer veliler, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayetçi oldu.

Aynı okulda öğretmen olan eşi de S.Ö.'den şikayetçi olup, boşanma davası açtı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, velilerin şikayetiyle S.Ö. hakkında soruşturma başlattı.

Veli toplantısında konuşulmuş

Adını açıklamak istemeyen bir öğrenci velisi, şunları söyledi:

'Bu şahıs şu anda velilerden biriyle aşk yaşıyor. İşin saklanır gizlenir yeri kalmadı. Bu adam evli ve iki çocuğu var. Velilere bu iş yansıyınca, önceki gün okulda öğretmenlerle birlikte sınıf velileri olarak toplantı yaptık.

S.Ö. kendisini savunmak için yaptığı konuşmada, 'ihtiyaçlarım olamaz mı?' gibi konuşmalar yaptı. Geçen yıl kasım ayından beri, bu öğrenci velisi derslerde sınıfta duruyor. Çocukların anlattığına göre, derslere giriyor ve masanın üzerine oturuyormuş.'

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü