Davutoğlu: İnsanlar açlıktan kıvranıyor ama Erdoğan'ın dünyasında vaatler bitmiyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’den ayrılmasının ardından Vatan Partisi’ne katılan iş insanı Ethem Sancak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik 'Che Guevara'nın namaz kılanısınız' sözlerini eleştirdi. Davutoğlu, '20 yıl önceki Erdoğan'ı Che Guevara ile benzetebilirsiniz. Keçiören halkını selamlayarak geçerdi. O zaman hepimizde devrimci bir ruh vardı' dedi.
Davutoğlu: İnsanlar açlıktan kıvranıyor ama Erdoğan'ın dünyasında vaatler bitmiyor
2022-10-31 17:21:03   Güncelleme: 2022-10-31 17:21:03    

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, FOX TV'de İlker Karagöz ile Çalar Saat programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

'20 yıl önce hepimizde devrimci bir ruh vardı'

 Davutoğlu, iş insanı Sancak'ın sözleriyle ilgili  'Che Guevara, yiğit bir devrimci ezilenlerin sömürülenlerin sembolü olarak saygıyla selamlıyorum. 20 yıl önceki Erdoğan'ı Che Guevara ile benzetebilirsiniz. Keçiören halkını selamlayarak geçerdi. O zaman hepimizde devrimci bir ruh vardı. Benim aldığım tek maaş vardı. Bir gün Tayyip Erdoğan'ın akrabalarına kaynak aktaracağına ihtimal vermezdim.' açıklamasını yaptı. 

'Göktürk' tepkisi: Dolarlara aşık ama yeşil alanlara düşmanlar

Göktürk’te yeşil alanın imara açılmasına tepki gösteren Davutoğlu, 'Şimdi golf sahasına villa yapmaya hazırlanıyorlar. Bunlar yeşil dolarlara aşık ama yeşil alanlara düşmanlar' dedi.

'Perinçek ve Destici'nin olduğu yerde benim bulunmam zaten doğru olmazdı'

Davutoğlu'nun AKP’nin vizyon belgesini açıkladığı  'Türkiye'nin Yüzyılı' programına davet edilmemesiyle ilgili 'Perinçek ve Destici'nin olduğu yerde benim bulunmam zaten doğru olmazdı, yüzüme nasıl bakacaklardı? Bu milletin 2 defa başbakan seçtiği birini çağırmamak ne demek? Türkiye nereye gidiyor? 20 yıl iktidar olduktan sonra yeni bir parti gibi deklarasyon yapılmaz. 2016'da dünyada milli gelirde 16'ncıydık şu an 21. sıradayız.' Açıklamasında bulundu.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un ''Son yılları saymazsak, AK Parti döneminde enflasyon ortalaması yüzde 8-9 civarındadır'' açıklamasını eleştiren Davutoğlu, 'Üretici enflasyonu yüzde 5,5'dan yüzde 153'e çıktı. Doğru haklı son dönemleri saymamak lazım. Bakan Muş'un sözleri itiraf niteliğindedir. Söylediği sözler gerçekten komedi. Türkiye'nin son yılları ne zaman? Erdoğan yok mu son dönemlerinde? Bu dönemin hesabını kim verecek? Enflasyon canavarı teker teker her kesimi yutuyor.' şeklinde konuştu.

'İnsanlar açlıktan kıvranıyor ama Erdoğan'ın dünyasında vaatler bitmiyor'

 'Yönetenlerin dünyasında kriz yok çünkü bürokratların çoğu 4-5 maaş alıyor' diyen Davutoğlu, şöyle devam etti: 'Bütün siyasi atamalara bakın üst düzey bürokratın oğlu bakan yardımcısı yapılıyor. Richard Folk ile bir sohbetimiz oldu. Fakirleşmeyle sokaktaki hareketliliği konuştuk. KKM ile bir kesime para aktarılması sağlanıyor. Bunlar dünyadan, halktan koptular. İnsanlar açlıktan kıvranıyor ama Erdoğan'ın dünyasında vaatler bitmiyor.'