DEMİRTAŞ: KILIÇDAROĞLU'NU CUMHURBAŞKANI YAPALIM, TÜRKİYE NEFES ALSIN

Edirne F Tipi Cezaevi'nde 6,5 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verilmesi için çağrı yaptı.
Demirtaş: Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapalım, Türkiye nefes alsın
2023-05-26 11:38:09   Güncelleme: 2023-05-26 11:38:09    

Demirtaş, ikinci tura kalan cumhurbaşkanı seçimleri için Twitter'dan paylaştığı gönderide, 'sandığa gidin' mesajı verdi.

'Artık bu işin üçüncü turu da yok!' 

Demirtaş, 'Sandıktan değişim çıkmazsa ekonomide ve demokraside felaket olacak. Artık bu işin üçüncü turu da yok! Sayın Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapalım, Türkiye nefes alsın. Sandığa gidin, 1 nefes için 1 oy verin' ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rakibi, Kılıçdaroğlu'nun Zafer Partisi ile imzaladığı protokol sonrasında Yeşil Sol ve HDP'nin nasıl bir tutum alacağı merak konusu olmuştu. HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın, dün kameralar karşısında, 'Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir. Tek seçenek onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. 14 Mayıs’ta yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs’ta tamamlayacağız' açıklamasını yaparak,  isim vermeden Kılıçdaroğlu'nu işaret etmişlerdi.

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü