Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin 27 şirketine resmen kayyum atandı!

Sosyal medyadaki ifşaatların ardından kara para aklama suçlamasıyla haklarında soruşturma başlatılarak mal varlıklarına el konulan ve tutuklanan Dilan-Engin Polat çiftinin 27 şirketine resmen kayyum atandı.
Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin 27 şirketine resmen kayyum atandı!
2023-11-16 05:24:33   Güncelleme: 2023-11-16 05:24:33    

Sosyal medyada çıkan iddialar sonrası 'kara para aklamak', 'vergi kaçırmak' ve 'örgüt kurmak'la suçlanan Dilan Polat ve Engin Polat ile yakınları hakkında başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Polat çifti ile yakınlarına ait 27 şirkete kayyum atanmasını talep etmesi ve mahkemenin de 27 şirkete kayyum atanmasına karar vermesinin ardından süreç başladı.

Medyascope'dan Senem Görür Yücel'in haberine göre, çiftin Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Dipomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Sinem Sıla Doğu Güzellik Kozmetik ve Rise And Shine Kozmetik şirketlerine kayyum atandı. Kararlar, 14 Kasım 2023 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlandı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) kayyum olarak atadığı isimler şöyle: Mehmet Nihat Arcagök, Bülent Girgin, İcat Sayda, Gülşen Altınay, Münevver Gökgün Akkaya, Elif Düzen Özomay, Halil İbrahim Akyıldız, Ahmet Miraç Akmen.

Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi ve Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi‘ye atanan kayyumları gösteren Ticaret Sicil Gazetesi’nin ilgili sayısı şöyle:

7 Kasım'da Polat çiftine ait 27 şirkete kayyum atanması talebi mahkeme tarafından kabul edilmişti. Geçen aylarda günlük harcama tutarının 750 bin lirayı bulduğunu söyleyen Dilan Polat'ın cezaevinde kaldığı sürede harcayabileceği haftalık tutar bin lira olarak belirlenmişti.

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü