ELON MUSK, YAHUDİ DÜŞMANLIĞINA YÖNELİK FİLİSTİN PAYLAŞIMLARINI YASAKLADI

X platformunun sahibi Elon Musk, 'Nehirden denize Filistin özgür olacak' ve 'Filistin'in dekolonizasyonu' gibi ifadelerin X sosyal medya (eski Twitter) platformunda sakıncalı kelimeler olarak sayılacağını açıkladı.
Elon Musk, Yahudi düşmanlığına yönelik Filistin paylaşımlarını yasakladı
2023-11-18 15:15:40   Güncelleme: 2023-11-18 15:15:40    

X sosyal medya platformunun sahibi Elon Musk, platforumda devam eden 'basın özgürlüğü' tartışmaları devam ederken geçen hafta attığı bir tweette, 'Sömürgecilikten kurtulma (Dekolonizasyon) zorunlu bir Yahudi soykırımını ima eder, bu nedenle kullanımı doğru değildir' ifadesini kullanmıştı.

'Sömürgecilikten kurtulma' sözcüğünün 'cihatcı' bir sözcük olduğuna katılan Musk, bugün attığı tweette ise, 'Geçen hafta da bahsettiğim gibi, 'Sömürgecilikten kurtulma' ve 'Nehirden denize, Filistin özgür olacak' sözleri benzer örtmeceler ile zorunlu soykırım anlamına geliyor. Aşırı şiddete yönelik açık çağrılar hizmet şartlarımıza (X sosyal medyasına) aykırıdır ve askıya alınmayla sonuçlanacaktır' açıklamalarında bulundu.

Bazı Avrupa ülkeleri de 'Nehirden denize Filistin özgür olacak' cümlelerini terörle bağlantılı olarak görüyor

Yakın zamanda Çekya'da yetkililer, dünyanın her yerindeki Filistin'e destek gösterilerinde uzun yıllardır yer verilen 'Nehirden denize Filistin özgür olacak' sloganının kullanılmasının, 'terör propagandası' sayılarak cezalandırabileceğini duyurmuştu. Ayrıca Almanya'da da Filistin yanlısı gösterilerde kullanılan 'Nehirden denize' sloganı Bavyera eyaletinde yasaklanmıştı.

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü