Emekli Amiral Türker Ertürk: Selahattin Demirtaş'ın Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum

Emekli Amiral Türker Ertürk cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için 'Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum' dedi. 
Emekli Amiral Türker Ertürk: Selahattin Demirtaş'ın Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum
2022-11-21 17:35:24   Güncelleme: 2022-11-21 17:35:24    

Ertürk Halk TV'de katıldığı canlı yayında  yaptığı açıklamasında, 'Selahattin Demirtaş'ın Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum. Demirtaş, HDP'nin Türkiye'nin partisi olması yolunda ciddi hamleler yaptı, bundan sonra da yapabilir.' dedi.

'Biz halk olarak HDP Türkiye'nin partisi olsun istiyoruz. Tabii ki HDP yöneticilerine bu konuda büyük sorumluluklar düşüyor. Ama bize de düşüyor. Biz de onlara adım atmalıyız ama bu iktidar bu şansı yok etmeye çalışıyor.' diyen Ertürk, 'Çünkü bugün Kürt oyları üzerinde etkili olan Selahattin Demirtaş'ı seçim kazanabilmek için Öcalan'la Kandil'le şimdi de PYD ile üçlü kıskaç ile edilgen hale getirmek ve itibarsızlaştırmaya çalışıyor. ABD'yi de dahil ederek Kürt oylarını mobilize etmeye çalışıyor' dedi. 

Ertük, iktidarın siyasi çıkarları uğruna, HDP'nin Türkiye partisi olmasını engellemeye çalıştığını ve Demirtaş'ı pasifize etmeye çalışdığını ifade etti.

Vehaber Menu