EMEKLİ TÜMGENERALDEN 'ASKERİ VESAYETİ VE GENERALLERİ ÇÖKERTTİK' DİYEN RASİM OZAN'A: TAM OÇ!

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, katıldığı bir yayında '2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim' diyen Rasim Ozan Kütahyalı'ya 'Operasyon çocuğu (O,Ç.) olmak böyle bir şeydir' diye tepki gösterdi.
Emekli tümgeneralden
2023-11-20 10:15:52   Güncelleme: 2023-11-20 10:15:52    

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, YouTube’da katıldığı programda '2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim' dedi.

Kütahyalı’nın bu sözlerine X hesabından tepki gösteren emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, 'Karı-koca operasyon çocuğu (OÇ) idiler! Kumpaslardaki rollerini açıklamış. OÇ olmak böyle bir şeydir: Kendi ordusuna kurulan kumpasın aktörü olmak ve bununla övünmek! Tam OÇ!' diye yazdı.

Rasim Ozan ne demişti?

ROK o programda ne dedi? Kütahyalı, Flu TV'de katıldığı programda Taraf gazetesinde yazarlık yaptığı süreçte 'vesayeti temizleme' operasyonu yaptıklarını idda etmiş ve şunları söylemişti:
'2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim. Burada onun için de içeri giren… Abi yorum yapsınlar. Bir şey diyeyim mi? Ergenekon konusu değil mi? Ulusalcı, devletçi, ‘Gerekirse devlet adam da vurur’ diyen kafa… Bence ‘Ergenekon terör örgütü’ uydurma. Ama öbek öbek bir çeteciler vardı. Ya zaten Ergenekoncular bugün iktidar yahu.'

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü