Emre Aşık velayet davasını kazandı, Yağmur Sarnıç sinir krizi geçirdi

Emre Aşık, haciz kararıyla çocuklarını alırken olaylar çıktı. Emre Aşık'ın avukatı Funda Sadıkahmet, 2 polis memuru, pedagog ve icra memuru, Yağmur Sarnıç ve annesinin kendilerine yumruklarla saldırdığını ileri sürdü. Darp raporu alan icra heyeti, Yağmur Sarnıç ve annesinden şikayetçi oldu.
Emre Aşık velayet davasını kazandı, Yağmur Sarnıç sinir krizi geçirdi
2019-07-02 17:51:14   Güncelleme: 2019-07-02 17:51:14    

Eski futbolcu Emre Aşık, 4 aydır göremediği çocukları 6 yaşındaki oğlu ile 2,5 yaşındaki kızının geçici velayetini aldı.

Yağmur Sarnıç hakkında Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi’nde geçen ay çocuklarına şiddet uyguladığı iddiasıyla ‘basit yaralama ve kötü muamele’ suçundan 2,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Emre Aşık, avukatı Funda Sadıkahmet Alp aracılığıyla boşanma davalarının görüldüğü İstanbul 10'uncu Aile Mahkemesi’ne bir dilekçe vererek çocuklarının geçici velayetini istemişti. Mahkeme geçtiğimiz cuma günü aldığı kararla çiftin 6 yaşındaki oğlu ile 2,5 yaşındaki kızlarının velayetini tedbiren baba Emre Aşık’a verdi. 

3 çocuktan ikisinin tedbiren velayeti babaya verildi

Mahkeme Emre Aşık'a verilen çocuklar ile anne arasında her ayın 1. 2. ve 4. hafta sonu Cuma akşamından Pazar akşamına kadar, dini bayramların 2. gününden 3. günü akşamına kadar yaz tatillerinde ise 1-10 ağustos arasında annenin yanında kalması yönünde şahsi ilişki kurdu. Tedbiren velayeti Yağmur Sarnıç'ta bulunan 1,5 yaşındaki çocuğun ise yaşı, gelişimi, anne bakımı, anne sütüne muhtaç oluşunu dikkate alan mahkeme velayetin değiştirilmesi talebinin reddine karar verdi. 

İcra yoluna gittiler

İki çocuğunun velayetini alan Emre Aşık avukatı Funda Sadıkahmet Alp ile birlikte polis memurları eşliğinde mahkeme kararı doğrultusunda Yağmur Sarnıç'tan çocuklarını almak istedi. Yağmur Sarnıç çocuklarını vermeyince bu kez Emre Aşık icra emri çıkartarak icra heyeti ile tekrar Yağmur Sarnıç'ın yaşadığı Arnavutköy'deki evine gitti. İcra ile çocuk teslimi sırasında Yağmur Sarnıç, annesi ve iki kadın arkadaşının icra heyetine saldırdığı iddia edildi. İcra heyeti tarafından tutulan tutanakta yaşanan olaylar şöyle anlatıldı:

'Pedagog çocuklarla görüştükten sonra çocukların babaya tesliminde bir sakınca olmadığını belirtti. Yağmur Sarnıç çocukları sağ salim babaya teslim etti. Bu sırada Yağmur Sarnıç, 'Oğlumu vermeyeceğim' diyerek çocuğu vermemek için direndi. Avukat Funda Sadıkahmet Alp'e küfürler edildi. Polis memurlarına yumruk ve tekme ile saldırıldı. Yağmur Sarnıç tehditler ederek çöp konteynerlerini fırlattı. İcra heyeti darp raporu alarak Yağmur Sarnıç, annesi ve yanındakilerden şikayetçi oldu.' 

Reddi hakim istediler

Sinir Krizleri geçiren Yağmur Sarnıç'ın avukatı Levent Turgut Karakoç, 2 çocuğun tedbiren velayetini Emre Aşık'a veren aile mahkemesi hakimi ile ilgili 'reddi hakim' talebinde bulunduklarını belirtti. Avukat Karakoç ayrıca Emre Aşık'ın uyuşturucu kullandığı konusunda Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınması için mahkemeye talepte bulunduklarını söyledi. (DHA)

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü