facebook twitter whatsapp

Erbakan'dan şeriat açıklaması: Taliban zihniyetinin bizim zihniyetimize uygun olmadığını hep söylüyoruz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?' sorusuna, 'Bizim ortada böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bir şekilde yaygara çıkarıldı troll hesaplar tarafından. Biz milletin derdiyle dertlenip konuşalım derken suni gündemler oluşturuluyor' yanıtını verdi.
Erbakan'dan şeriat açıklaması: Taliban zihniyetinin bizim zihniyetimize uygun olmadığını hep söylüyoruz
2023-09-14 07:14:26   Güncelleme: 2023-09-14 07:14:26    

Erbakan, Farklı Açılar programında Kübra Par ve Deniz Gürel'in sorularını yanıtladı.

'Yeniden Refah'ın yükselişinden rahatsız oluyorlar'

'Şeriat'ı gelin halkla soralım şeklinde bir ifadem yok' diyen Erbakan, 'Tamamen asparagas bir ifade... Taliban zihniyetinin İslam'a ve bizim zihniyetimize uygun olmadığını hep söylüyoruz. Kız çocuklarının okumasının engellenmesi, peçe takmadığı için kadına sopayla cezalandırmanın İslam'da olmadığını, bizim anlayışımızda olmadığını ifade ediyoruz. Rahmetli Erbakan hocamız da kadınıyla erkeğiyle tahsil yapılmasını savundu. Kendi kızlarını üniversite yüksek lisans eğitimlerini yaptırmış, son derece açık görüşlü, entelektüel bir bilim adamıydı. Babama yapılanlar bugün de bana yapılıyor, olmadığım bir şekilde gösterilmeye çalışıyorum. Bunun iması bile olmadı. Yeniden Refah'ın yükselişinden rahatsız oluyorlar diye düşünüyoruz' ifadelerini kullandı.

'Suni gündemler oluşturuluyor'

Par'ın 'Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?' sorusuna 'Bununla ilgili konular Erbakan hoca döneminde de gündeme geldi. Erbakan'a gerici, yobaz denildi. Bizim ortada böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bir şekilde yaygara çıkarıldı, troll hesaplar tarafından. Biz milletin derdiyle dertlenip konuşalım derken suni gündemler oluşturuluyor' dedi.

Vehaber Menu
fatih erbakan fatih erbakan şeriat şeriat farklı açılar farklı açılar kübra par kübra par deniz gürel deniz gürel farklı açılar farklı açılar islam islam asparagas asparagas