Erdoğan: Yerel yönetimlerde görevi Cumhur İttifakı'na verdiğiniz zaman ülkemizin dört bir yanını abad ederiz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin mitinginde '31 Mart’tan sonra yerel yönetimlerle iş birliği içinde çok daha fazlasını yapacağız. Cumhurbaşkanı olarak grup yönetimimiz bizim çok güçlü, yerel yönetimlerde de görevi sizler Cumhur İttifakı’na verdiğiniz zaman biz ülkemizin dört bir yanını, Mersinimizi abad ederiz. Hiç kimse buna dur diyemez. İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de götürdüler, götürdüler de götürdüler. Ben diyorum ki 31 Mart akşamı bunlara güzel bir ders verelim. Ben size inanıyorum' dedi.
Erdoğan: Yerel yönetimlerde görevi Cumhur İttifakı'na verdiğiniz zaman ülkemizin dört bir yanını abad ederiz
2024-03-07 17:09:33   Güncelleme: 2024-03-07 17:09:33    

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler kapsamında Mersin’de miting düzenledi. Geçen yıl mayıs ayında yapılan genel seçimlerde Mersin’deki oy oranına değinen Erdoğan 'Cumhur İttifakı’na Cumhurbaşkanlığında yüzde 40, Meclis’te yüzde 38 oy oranıyla verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum.' dedi.

'CHP Belediyesi Mersin'e ne verdi'

Erdoğan, halka 'Karşımdaki katılıma bakıyorum, 85 bin. Mersin bir başkasın bugün. Ben inanıyorum ki gümbür gümbür Mersin, 31 Mart’a yürüyecek. Biz 21 yıldır Mersin’e sadece eser, hizmet getirdik. Peki muhalefet ne getirdi? Bunların getireceği hiçbir şey yok. Tarihiyle, coğrafyasıyla, insanıyla güzel Mersin’e hiçbir yatırım yapmayanları siz çok iyi biliyorsunuz. CHP belediyesi Mersin’e ne verdi? Artık biz bu güzel Mersinimizi bunlara teslim edemeyiz. Akdeniz’de nasıl destan yazdıysak biz istiyoruz ki Mersin’in tamamında destan yazalım.' diye seslendi.

Erdoğan şöyle konuştu:

'Sadece istismar siyasetiyle bu şehrin önünü tıkayanlara, kendi mensuplarından bile tahammül edemeyenler görüyoruz. Bunların kirli ittifaklarla kendi yerel iktidarlarını sürdürmek dışında herhangi bir gündemlerine rastlayamazsınız. Bunlarda vizyon, program, proje, müktesebat yok. Hayalleri sadece kendi siyasi çıkarlarıyla sınırlı. Bunların genel başkanları, milletvekilleri ne ki Mersin’deki adayları, teşkilatları ne olsun? Birbirleri ile uğraşmaktan gözleri ne ülkeyi ne şehirlerimizi ne de insanımızı görüyor. Kendi aralarında ‘DEM’lenmekten başka işe vakitleri kalmıyor. Dünyada rakipleriyle değil kendi kendileriyle uğraşarak seçim kazanmaya çalışan muhalefet herhalde sadece benim ülkemde var.'

'Mersin’i bir adım ileriye taşımak şöyle dursun gerileten bunlar değil mi? Bakanlıklarımızın yaptıkları yatırımlar dışında Mersin’e neredeyse tek bir çivi çakmadan yeniden karşınıza çıkıp sizden destek isteyenlere hak ettikleri cevabı vermek gerekmez mi? Geriye düşen Mersin’in artık hesabını sormayacak mısınız? Mersin lafa gelince mangalda kül bırakmayıp lafa gelince tuğla üstüne tuğla koymayan bu zübük siyasetçi tiplerini sırtında taşımak zorunda değil. Gelin 31 Mart’ta bu Atatürk istismarcılarının, bu DEM müptelalarının devrini kapatalım. Cumhur İttifakı'mızın AK Parti’li ve MHP’li adaylarını destekleyerek Türkiye Yüzyılı'nın belediyecilik güneşinin ışıklarını Mersin’in semalarına salalım. Rabb'im bizlere Ramazan Bayramı gelmeden 31 Mart’ta milli irade bayramını görmeyi ben inanıyorum ki bizlere nasip edecek. 31 Mart’tan sonra yerel yönetimlerle iş birliği içinde çok daha fazlasını yapacağız. Cumhurbaşkanı olarak grup yönetimimiz bizim çok güçlü, yerel yönetimlerde de görevi sizler Cumhur İttifakı’na verdiğiniz zaman biz ülkemizin dört bir yanını, Mersin'imizi abad ederiz. Hiç kimse buna dur diyemez. İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de götürdüler, götürdüler de götürdüler. Ben diyorum ki 31 Mart akşamı bunlara güzel bir ders verelim. Ben size inanıyorum.' 

Erdoğan daha önce Ordu ve Hatay'da da benzer konuşmaları yapmıştı 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu mitinginde 'Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok.' mesajını vermiş, muhalefet tarafından vatandaşı tehdit ettiği konusunda tepki toplamıştı. 

6 Şubat depremlerinde en büyük yıkımı alan Hatay’a, depremin yıl dönümü öncesi giden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aday tanıtım toplantısında mevcut başkan ve CHP’den yeniden aday olan Lütfü Savaş yönetimi ile CHP’li yönetimlere isim vermeden yüklenmiş ve, kentin AKP yönteminde olması gerektiği sinyali vererek, 'Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı' ifadelerini kullanmıştı. Bu sözleri 'gözdağı' olarak algılanan Erdoğan'a muhalefetten tepkiler yükselmişti. 

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü