Erkek savcı, kadın savcıyı taciz etti, evini bastı: Seni istiyorum, çok güzelsin

Sosyal medyadan ulaştığı kadın savcı Ş.A.’ya mesajlar attığı, karşılık alamayınca Konya'daki evine gittiği belirtilen cumhuriyet savcısı A.K. hakkında soruşturma başlatıldı. 
Erkek savcı, kadın savcıyı taciz etti, evini bastı: Seni istiyorum, çok güzelsin
2022-11-22 19:44:00   Güncelleme: 2022-11-22 19:44:00    

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Antalya Manavgat'ta görevli Cumhuriyet Savcısı A.K.'nın Konya Beyşehir'de görev yapan meslektaşı Ş.A.':ya mesajlar attığı, Konya'daki evine giderek komşusuna kendisini polis olarak tanıttığı belirtildi. Ş.A.'nın komşusu M.D.'ye kendini polis olarak tanıtan A.K. belge imzalatacağını söyleyerek kadın savcının dairesini gittiği belirtildi. Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada Ş.A. ile aynı apartmanda yaşayan M.D., A.K.'yı teşhis etti. Soruşturma dosyası A.K'nın Antalya'da görevli olması nedeniyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Ş.A.'nın evinden gitmesini istediği savcı A.K.'nın 'Seni istiyorum, sen çok güzelsin.  'Hayır konuşacağız, seni istiyorum. Sonuçta ben de savcıyım. Sana çok ulaşmaya çalıştım. Hafta sonları Konya'ya gidiyorsun. O yüzden hafta sonu gelmedim' dediği aktarıldı. 

Haberde şu ifadelere yer verildi:

'Kadın savcıyı kolundan sürükleyip oturma odasına götüren A.K., 'Neden başını örttün, sen çok güzelsin' diyerek üzerine yürümeye başladı. Ş.A. 'Beni bırak, istemiyorum' diyerek itti. A.K., 'Nasıl yani beni istemiyor musun, benimle oynadın mı? O zaman benimle neden konuştun?' dedi. Ş.A. da 'Ne oynaması, ne konuşması yalvarırım, git' yanıtını verdi.

Reddedildiğine ikna olmayan A.K. 'İnanmıyorum sana, beni istemediğine yemin et' deyip Kuran'a el basmasını istedi. A.K'nin bir an evvel gitmesi için defalarca Kur'an'a el basan kadın savcı Ş.A., 'Kimseye bir şey söylemem, mesaiye gelmediğim fark edilir, lütfen bırak beni' dedi. 'Beni istemiyor musun?' diye tekrar soran A.K., yine olumsuz yanıt alınca 'Ben zaten karımı seviyorum, karımdan boşanmadan seninle de olurum diye düşünmüştüm. Hakkını helal et' diyerek evden çıktı. Yaşanan olay sonrası Cumhuriyet Savcısı kadın, meslektaşından şikâyetçi oldu.

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada Ş.A. ile aynı apartmanda yaşayan M.D., A.K.'yi teşhis etti. Soruşturma dosyası A.K'nin Antalya'da görevli olması nedeniyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.'

Vehaber Menu