Fatih Altaylı: Ne yazık ki, artık o noktadayız, imamın orta yere pislediği noktada

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Konya Selçuklu’da bir imam Konya’da öldürülen doktor Ekrem Karakaya için greve giden sağlık emekçilerini hedef almasına ilişkin olarak, 'Bu topraklar neler görmüş olmalı ki, şahane laflar üretmiş. Bunlar arasında en sevdiklerimden biri 'İmam yellenirse cemaat s.çar' diyeni. Ama her şeyi görmüş, geçirmiş, yaşamış olan bile imamın s.çacağını düşünmemiş. Ne yazık ki, artık o noktadayız. İmamın orta yere pislediği noktada.' düşüncesini dile getirdi.
fatih altaylı,Fatih Altaylı: Ne yazık ki, artık o noktadayız, imamın orta yere pislediği noktada
2022-07-09 12:04:13   Güncelleme: 2022-07-09 12:04:13    

Altaylı yazısında, 'Bir imam, iddiaya göre Konya’nın bir ilçesinde bir imam, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması ve öldürülen doktor arkadaşlarının cinayetini protesto için iki günlük grev yapan doktorlara yönelik olarak 'Bunlar dövülmez mi, sövülmez mi, öldürülmez mi' diye cümlesini kuruyor. Hem de müminlere insanlık, sevgi, güzellik aşılamak için çıktığı minberde, hutbe sırasında camide. Bu sözlerin dinle, imanla, Müslümanlıkla alakası olmadığı aşikar. Bu sözler saf kötülük. Saf insafsızlık. Saf şeytanlık. Müslümanlık veya herhangi bir dini bırakın insanlık dışı. Bu sözler bir nebze vicdanı olan bir insanın değil, ancak ve ancak şeytana kulluk yapan birinin söyleyebileceği sözler. Bir iblisten peydahlanabilecek bir kötülük. Ve demek ki, din adamı olmak din adamı kisvesi altında dolaşmak sizi kötü olmaktan, şeytana kulluk etmekten korumuyor. İnsanlıktan çıkmanıza engel olmuyor.' yorumunu yaptı. 

Altaylı şu ifadeleri kullandı: 

'Kötülük, karşımıza her kıyafette, her meslekte çıkabiliyor. Ve şimdi 'O imama soruşturma açıldı' denilerek tepkiler bastırılmaya çalışılıyor. Soruşturma açtınız da ne oldu, ne olacak!Belki onu bugün o camiden alıp, yarın başka bir camide yine inananların karşısına koyacaksınız. Ve bir de bunu inanç adına yapacaksınız. Size gerçekten inanamıyorum!'

Vehaber Menu
Vehaber Menu