Fatih Altaylı’dan festivallerin yasaklanmasını isteyen derneklere: Sözde ahlak bekçisi reziller, size ne, eğlenmeyi de mi yasaklatacaksınız!

Gazeteci Fatih Altaylı, müzik festivallerinin yasaklanmasını isteyen derneklere, 'Yemin ederim yazarken sinirlerim oynuyor, kafam kaşınıyor. Gençler hatta orta yaşlılar gidiyor, eğleniyor. Kimi içiyor, kimi içmiyor. Size ne! Benim ahlakımın bekçisi siz misiniz! Eğlenmeyi de mi yasaklatacaksınız!' diyerek tepki gösterdi.
Fatih Altaylı’dan festivallerin yasaklanmasını isteyen derneklere: Sözde ahlak bekçisi reziller, size ne, eğlenmeyi de mi yasaklatacaksınız!
2023-07-09 19:56:33   Güncelleme: 2023-07-09 19:56:33    

Balıkesir Sivil Toplum Platformu, tüm festivallerin 'gayri ahlaki' diyerek iptal edilmesini istedi. Söz konusu girişime şaşırmadığını söyleyen Altaylı, bugünkü yazısında şunları yazdı:

'Yemin ederim yazarken sinirlerim oynuyor, kafam kaşınıyor.  Sözde ahlak bekçisi reziller.  Gençler hatta orta yaşlılar gidiyor, eğleniyor.  Kimi içiyor, kimi içmiyor.  Size ne!  Benim ahlakımın bekçisi siz misiniz!  Eğlenmeyi de mi yasaklatacaksınız!

AK Parti 3Y’ye karşı iktidar olmuştu.  Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasaklar’a karşı.  Bu üçüyle mücadele edecekti.  21 yıl sonra geldikleri noktaya bakar mısınız!  Yoksulluk hiç olmadığı kadar yaygın.  Yolsuzluk vakayı adiye.  Yasaklar ise alabildiğine.  Bir de müzik ve eğlence yasağı kalmıştı.  Onu da yaptınız mı…  Dört dörtlük olacak her şey.

Ama ben onlara kızmıyorum.  Toplumun tepkisizliği beni delirten.  25 dernek tüm Balıkesir’i temsil edermiş gibi yasak istiyor.  Kimse de sesini çıkarmıyor.  Yazıklar olsun.  Hepimize.'

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü