Ferhan Şensoy'un ölüm nedeni belli oldu

Sanatçı Ferhan Şensoy, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İstanbul Tıp Fakültesi, 70 yaşındaki oyuncunun ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat ettiğini açıkladı.
ferhan şensoy,ölüm,Ferhan Şensoy'un ölüm nedeni belli oldu
2021-08-31 15:41:17   Güncelleme: 2021-08-31 15:41:17    

70 yaşındaki usta sanatçı Ferhan Şensoy, bir süredir İstanbul Tıp Fakültesi'nde tedavi görüyordu.
Kurucusu olduğu Ortaoyuncular Tiyatrosu'nun resmi sosyal medya hesaplarında yapılan açıklamada, Şensoy'un dün gece saatlerinde yaşamını yitirdiği duyuruldu.
Açıklamada 'Tiyatromuzun kurucusu, ustamız Ferhan Şensoy’u, dün gece, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm sevenlerinin başı sağolsun' dendi.

'Babam uçtu göklere'

Şensoy'un vefatının ardından eski eşi Derya Baykal, 'Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik. Çok üzgünüz' mesajını yayımladı. Kızı Müjgan Ferhan Şensoy ise kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda 'Babam uçtu göklere' ifadesini kullandı.

Hastaneden açıklama

İstanbul Tıp Fakültesi'nden yapılan açıklamayla birlikte Şensoy'un ölüm nedeni belli oldu. Açıklamada şunlar kaydedildi:


'Uzun süredir kalp - damar hastalıkları ve metabolik hastalıklarla ilgili farklı hastanelerde tedavi gören; ülkemizde yetişen en önemli tiyatroculardan olan, meddahlık geleneğinin simgesi kavuğu 30 yıla yakın süre taşıma onuruna sahip Ferhan Şensoy dün gece sabaha karşı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmiştir. Tüm sanatseverlere ve ailesine baş sağlığı ve sabır dileriz.'

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan taziye mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da Ferhan Şensoy için taziye mesajı yayımladı. 'Tiyatro ve sinema dünyamız büyük bir çınarını kaybetti' diyen Ersoy, devamında 'Ferhan Şensoy’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kederli ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum' ifadesini kullandı.