Filistin'deki çetelerin işkence yapıp, çıplak gezdirdiği Shani Louk'un hayatını kaybettiği açıklandı

Filistin'deki çetelerin festival basıp 300'e yakın kişiyi katletmesinin ardından bir kamyonetin arkasında çıplak halde videolarını yayınladığı Almanya vatandaşı Shani Louk'un ailesi ve İsrail Dışişleri 23 yaşındaki Louk'un hayatını kaybettiğini duyurdu.
Filistin'deki çetelerin işkence yapıp, çıplak gezdirdiği Shani Louk'un hayatını kaybettiği açıklandı
2023-10-31 05:59:48   Güncelleme: 2023-10-31 06:19:55    

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Louk'un ölümüne ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, '23 yaşındaki Alman-İsrailli Shani Louk'un cesedinin bulunduğunu ve kimliğinin tespit edildiğini paylaşmaktan büyük üzüntü duyuyoruz' denildi. 

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: 

'Bir müzik festivalinden kaçırılan ve Hamas teröristleri tarafından işkence edilerek Gazze'de dolaştırılan Shani, akıl almaz bir dehşet yaşamıştır.

'Düşüncelerimiz ve dualarımız bu akıl almaz kabus sırasında Shani'nin arkadaşları ve ailesiyle birlikte. Hatırası hayırlara vesile olsun.'

Kız kardeşi Adi Louk, sosyal medya paylaşımında 'Kız kardeşim Shani Nicole Louk'un ölümünü üzülerek duyuruyoruz' ifadelerini kullandı. Louk'un babası İsrail basınına konuşarak bilgiyi doğruladı ancak ölümüne ilişkin bir detay paylaşılmadı. 

Shani'nin kuzeni Ruth ise dün İsrailli yetkililerden resmi bir bildirim aldıklarını ve Louk'un hayatta olmadığını doğrulayan DNA ile ilgili kanıtlar sunulduğunu aktardı.

Vehaber Menu