Google, 10 Kasım'da Atatürk'ü siyah kurdele ile andı

Arama motoru devi Google, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 83.yılı için ana sayfasına siyah kurdele ekledi. Kurdelede 'Ulu Önder Atatürk'ü saygıyla anıyoruz' mesajı yer aldı.
Google, 10 Kasım'da Atatürk'ü siyah kurdele ile andı
2021-11-10 15:57:13   Güncelleme: 2021-11-10 15:57:13    
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83.yılında tüm yurtta özlemle anıldı.
Arama motoru devi Google, Atatürk'ün vefatının 83.yıl dönümü için ana sayfasına siyah kurdele ekledi.
Hazırladığı doodle'larla tanınan Google, arama motoru ana sayfasına siyah bir kurdele ekledi. Kullanıcılar, imleci Google ana sayfasındaki arama çubuğunun altındaki ‘siyah kurdele’nin üzerine getirdiğinde ise ‘Ulu Önder Atatürk'ü saygıyla anıyoruz’ yazısı çıkıyor.
Vehaber Menu
BİM’den Sabah gazetesine iki sayfa ilan: Güveninize teşekkür ederiz BİM, Sabah gazetesine iki sayfalık ilan vererek, "Güveninize teşekkür ederiz" dedi. Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz saldırıya uğradığı anı anlattı: 'Arkamı döndüm bıçağı çekti' Parti genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğrayan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz saldırı anını anlattı. Bill Cosby'e 5 kadından yeni taciz suçlaması Ünlü komedyen ve oyuncu Bill Cosby hakkında Lili Bernard, Eden Tirl, Jewel Gittens, Jennifer Thompson ve Cindra Ladd yeni iddialarda bulundu. Beş kadın, Cosby tarafından taciz edildiğini veya saldırıya uğradığını ileri sürdü. Google'da 2022’nin en çok aranan kelimeleri Google, 2022'de dünyanın en çok arananlarını paylaştı. Birinci sırada Wordle, ikinci sırada ise Hindistan vs İngiltere bulunuyor Ağrı'nın ardından Çankırı'da 2 zincir market şubesi kapatıldı Çankırı'da zincir marketlere yönelik denetim yapan zabıta ekipleri, 2 market şubesini "evrak eksikliği" nedeniyle kapattı. Son kullanma tarihi geçmiş ürün sattığı ve etiket ile kasa fiyatları arasında fark bulunduğu iddia edilen 3 şubeye para cezası uyguladı. Yenilik Partisi lideri Öztürk Yılmaz, ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. İstanbul'da bir kişi ormanda dövülerek öldürüldü: 5 şüpheli gözaltında İstanbul'da, dövülerek öldürülen 54 yaşındaki Tayyar Kaya'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Olayın sahte para alışverişi nedeniyle oluşan husumet sonucu meydana geldiği, Tayyar Kaya'nın otomobille kaçırılıp ormanlık alanda dövüldükten sonra sokağa bırakıldığı öğrenildi Cübbeli Ahmet'ten Hiranur Vakfı'ndaki "6 yaşında imam nikâhı ve istismara" tepki: Bunu ben dinde görmediğim gibi aklım da almıyor Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'yi altı yaşındayken 29 yaşındaki müridiyle imam nikahıyla evlendirmesi hakkında, “Bunu ben dinde görmediğim gibi aklım da almıyor” yorumunu yaptı. Ağrı'da 5 zincir market daha mühürlendi Ağrı Belediyesi, denetimlerin ardından 5 zincir marketi eksik evrak ibraz ettiği gerekçesiyle mühürledi. Kentte mühürlenen zincir market sayısı 10'a yükseldi. Cips paketine muska yazıp kandırdığı 18 yaşındaki kızı kaçıran 70 yaşındaki hoca: "Benim 10 yıldır erkekliğim yok" Mehmet Ataş isimli vatandaş, 18 yaşında kızı Ayşenur Ataş'ın, Kahraman adlı kendini hoca olarak tanıtan 70 yaşındaki yaşlı bir adama kaçtığını iddia ederek Müge Anlı'dan yardım istedi. Baba Ataş, Kahraman isimli hocanın verdiği muskayı canlı yayında Müde Anlı'ya verdi. Anlı, muskayı açtığında içinden bir cips paketine sarılmış gazetenin iddia bülteni çıktı. O anlar herkesi şaşırttı.