Grup Yorum konserine polis müdahalesi!

Grup Yorum müdahalenin ardından yaptığı açıklamada 'Yasa, hukuk, adalet hak getire... Her şey yerlerde sürünüyor.' dedi.
Grup Yorum konserine polis müdahalesi!
2020-08-11 06:40:55   Güncelleme: 2021-09-05 00:13:37    

Gazi Mahallesi'ndeki Büyük Gazi Parkı'nda düzenlenecek olan Grup Yorum konseri öncesinde mahallede polis müdahalesi yaşandı. Grup Yorum olayın ardından açıklama yaptı.

İşte Grup Yorum'un yaptığı o açıklama: 

"Gazi Mahallesinde orkestra eşliğinde ücretsiz olarak vereceğimiz halk konserine polisler gaz bombalarıyla saldırıyor! 

Kendilerine geldiğinde en yasaklı alanlara bile sahneler kurarlar. Taksim her türlü gösteri ve toplantıya kapalıdır derler ama Ramazan başladığından beri Taksim Meydanı'na kurdukları dev sahneden HER AKŞAM ilahiler söylüyor, çıkıp sahneden gövde gösterisi yapıyorlar. Taksim herkese kapalı, bunun için insanları gaz bombasına boğmaktan, katletmekten kaçınmıyorlar. Ama kendilerine herşey, her yer serbest.

Onlara en yasaklı alanlar bile serbest, halkın sanatçılarına, devrimcilere, demokratlara, sosyalistlere her yer yasak.

Yasa, hukuk, adalet hak getire... Her şey yerlerde sürünüyor.

Bu memleket sizin babanızın malı değil. Bu meydanlar sizin babanızın çiftliği değil. Bunu öğreneceksiniz. Konser yapma hakkımızı sizin keyfiyetinize gasp ettirmeyeceğiz!

Tüm dinleyicilerimizi konserimizi sahiplenmeye, Gazi Mahallesi'ne davet ediyoruz..."

Vehaber Menu
İmamlar, Zakkum grubunun konserinin iptal edilmesini istedi: "İsmini cehennemde yetişen ağaçtan alıyor" Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi, müzik grubu Zakkum'un adının, cehennemde yetişen ağaç olduğunu gerekçe göstererek, grubun Şanlıurfa'da vereceği konserin iptal edilmesini istedi. Melike Şahin'den Gülşen'e destek: Birilerini eve kapatsanız da şarkılarını hiçbir yere kapatamıyorsunuz Şarkıcı Melike Şahin, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne aldı. Ev hapsinde bulunan Gülşen’in “Seyre Dursun Aşk” şarkısını seslendiren Şahin, “Birilerini eve kapatsanız da bakın şarkılarını hiçbir yere kapatamıyorsunuz” dedi. Aleyna Tilki'nin konseri iptal edildi: Benden sahnemi aldığınızda, benim yaşadıklarımı sindirebileceğim bir hayatım olmayacak Şarkıcı Aleyna Tilki'nin de konseri iptal edildi. Tilki, konser yasağına tepki gösterdi. Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Rıza Pekkutsal hayatını kaybetti Sinema, ses ve tiyatro sanatçısı Rıza Pekkutsal, 87 yaşında hayatını kaybetti. Koronavirüsü atlatan Genco Erkal: Darısı tepemize çöken virüslerin başına Usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal, Koronavirüs'ü atlattığını duyurarak, iptal edilen oyunlarının tarihlerini paylaştı. Erkal, "Darısı tepemize çöken öteki virüslerin başına." diyerek göndermede bulundu. Kenan Doğulu konserinde polis baskını İstanbul Sarıyer'de Kenan Doğulu'nun konserinde polis, organizatöre telif baskını yaptı. Konsere polis eşliğinde gelen MESAM ve MSG temsilcisi, konseri düzenleyen organizatörler eşliğinde tespit yaptı. Murat Meriç: İlhan İrem'i küpeli olduğu için TRT'ye çıkarmadılar, Eurovision'a şarkısı gitti ama küpeli olduğu için kendisi gidemedi Türk müziğinin unutulmaz isimlerinden şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan müzik yazarı ve eleştirmen Murat Meriç İrem için, "Küpeli olduğu için TRT'ye çıkarmadılar, Eurovision'a şarkısı gitti ama küpeli olduğu için kendisi gidemedi" dedi. Eşi, İlhan İrem'in 3 vasiyetini açıkladı Eşi Hansu İrem, 67 yaşında hayatını kaybeden Türkiye'de pop müziğinin önemli isimlerinden İlhan İrem'in üç vasiyeti olduğunu açıkladı. Halil Ergün: Daha özgür ve çok çeşitli işlerin geldiği günlerde elbette yeniden oynayacağım Gemlik Film Festivali kapsamında düzenlenen söyleşide usta oyuncu Halil Ergün Gemliklilerle buluştu. Ergün, "Baskıcı, tek boyutlu yaklaşımı olan dizileri kabul etmiyorum. Daha aydınlık diziler çekileceği zaman elbette oynayacağım. Şimdi başka bir dönemden geçiyoruz. Daha özgür ve çok çeşitli işlerin geldiği günlerde elbette yeniden oynayacağım" dedi. İbrahim Tatlıses'ten oğluna: Be gerizekalılar, aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?" Kuruçeşme Açıkhava Konserleri kapsamında sahne alan Tatlıses, kendisine dava açan oğluna sahneden seslendi. Tatlıses, oğlu Ahmet Tatlıses'in "Akıl sağlığıyla ilgili olan şüphelerim var. Akli melekeleri yerinde değil, vasi atansın" sözlerine yanıt verdi.