facebook twitter whatsapp

Gündüz öğretmen, akşam peruklu spiker

Almanya'da aşırı sağcı Compaçt TV'nin ekran yüzü gündüz de öğretmenlik yapıyor. Ancak çalıştığı kanalın politik duruşu nedeniyle tepki görmemek için ekrana peruk takarak yüzünü değiştirip çıkıyor...
Gündüz öğretmen, akşam peruklu spiker
2023-09-21 09:17:36   Güncelleme: 2023-09-21 09:17:36    

Almanya'da aşırı sağcı Compact TV'de spikerlik yapan bir kadının, gündüzleri öğretmen olarak çalıştığı ortaya çıktı. Yaptığı yayınlar ve benimsediği politika nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Compact TV’de çalıştığının belli olmamasını isteyen spikerin kılık değiştirerek ekrana çıktığı anlaşıldı.

Almanya'da koyu renk peruk takarak aşırı sağcı yayınlarıyla bilinen Compact TV'de sunuculuk yaptığı ortaya çıkan stajyer öğretmen görevden alındı.

GÜNDÜZ ÖĞRETMEN GECE SPİKER

Yerel basında çıkan haberlerde, Maerkisch-Oderland'daki bir ilkokulda şubattan beri çalışan, aşırı sağcı öğretmen adayı 29 yaşındaki Elisa W'nin Brandenburg Eyaleti Eğitim Bakanlığınca görevden alındığı bildirildi.

Elisa W'nin, aşırı sağcı yayınlarıyla bilinen Compact TV'de farklı isim kullanıp koyu renk peruk takarak sunucu olarak çalıştığı ifade edildi.

Stajyer öğretmenin aşırı sağcı çevrelerle ilişkisi olduğu belirtilen haberlerde, bakanlığa yaz döneminde yapılan ihbarda öğretmenin aşırı sağcılarla ilişkisi bildirildiği halde, hemen görevden alınmadığı ve bir süre daha çalıştığı öne sürüldü.

Brandenburg Eyaleti Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, açığa alınan öğretmen adayı Elisa W'nin, 'anayasaya sadakati ve dolayısıyla kişisel uygunluğu konusunda ciddi şüpheler olduğu' kaydedildi.

Vehaber Menu
compaçt tv compaçt tv peruk peruk almanya almanya aşırı sağcı aşırı sağcı maerkisch-oderland maerkisch-oderland brandenburg brandenburg stajyer stajyer