'Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili olarak, 'Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz' dedi.
chp, kılıçdaroğlu, konya, cinayet,'Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz'
2021-07-31 17:42:23   Güncelleme: 2021-07-31 17:42:23    

Kılıçdaroğlu, Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili olarak CHP heyetinin Konya'ya gittiğini ve detaylar netleşmeden açıklama yapmak istemediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 

'Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık. Konu çok hassas olduğu için, detaylar netleşmeden konuşmak istemedim. Abdüllatif Şener Bey’in başkanlığındaki heyetimiz bölgede. Tespitler paylaşılacaktır. Yine de ileride olabilecek yeni provokasyonlarla ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!

Bu ülkenin geleceği için mücadele edecek milyonlarca Kuvay-i Milliyeci, vatansever var. Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz. Bu iktidar da yolcudur! Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız. '

Vehaber Menu