Haluk Levent'i dolandırıcılıkla suçlamıştı: Deniz Akkaya'ya 3,5 yıla kadar hapis talebi

Şarkıcı Haluk Levent hakkında sosyal medya hesabından ‘depremzedelerin parasını çalıyor', ‘nitelikli dolandırıcı' suçlamalarında bulunan Deniz Akkaya'ya yönelik, Levent'in şikâyeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.
Haluk Levent'i dolandırıcılıkla suçlamıştı: Deniz Akkaya'ya 3,5 yıla kadar hapis talebi
2024-02-26 15:34:48   Güncelleme: 2024-02-26 15:34:48    

Şarkıcı Haluk Levent hakkında sosyal medya hesabından ‘’depremzedelerin parasını çalıyor’’, ‘’nitelikli dolandırıcı’’ suçlamalarında bulunan Deniz Akkaya'ya yönelik, Levent'in şikâyeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede, Akkaya için 3,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Şarkıcı ve AHBAP Derneği'nin kurucusu Haluk Levent hakkında sosyal medya üzerinden ‘’hırsız’’, ‘’nitelikli dolandırıcı’’, ‘’depremzedelerin parasını çalıyor’’ gibi paylaşımlar yapan eski manken Deniz Akkaya'ya yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Haluk Levent'in Savcılığa şikâyet dilekçesi sunduğu, dilekçede şüpheli Deniz Akkaya'nın sosyal medya hesabından Levent'e yönelik mesnetsiz iddialarda bulunduğu, bu iddiaları lanse ederken düşünce ve ifade özgürlüğü sınırlarını aşarak suç teşkil eden eylemlerde bulunduğu, insanlarda güvensizlik ve telaş ortamı meydana getirdiği, yardım faaliyetlerinin sekteye uğramasına neden olduğu, Levent'e ‘dolandırıcı' diyerek hakaret ve iftiralarda bulunduğu ve dilekçede yer alan ifadelerin üzerine soruşturma işlemlerine başlandığı aktarıldı.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Akkaya tarafından sosyal medyada müşteki Levent'e ‘hırsız', ‘nitelikli dolandırıcı', ‘depremzedelerin parasını çalıyor' şeklinde paylaşımlarla Levent hakkında küçük düşürücü ve yanlış tanıtacak nitelikte ifadeler kullanıldığı, Akkaya'nın sosyal medyada yer alan iddialar ile kendisine ulaşan kişilerin söylemleri üzerine bu paylaşımları yaptığını belirttiği kaydedildi.

Şüpheli Akkaya'nın ifadesine de yer verilen iddianamede, Akkaya'nın 6 Şubat'ta meydana gelen deprem felaketinden sonra AHBAP derneğine milyarlarca lira bağış yapıldığını, yardımların toplanmasından sonra bu derneğin toplanan yardımları amacına uygun şekilde kullanıp kullanmadığına ilişkin sosyal medyada ve çeşitli haber kaynaklarında ortaya çok ciddi iddialar atıldığını, ayrıca dernek başkanı olan Levent'in geçmişte hakkında ‘dolandırıcılık' ve ‘sahtecilik' iddialarından ötürü birçok dava açıldığını söylediği belirtildi.

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü