HDP - Selahattin Demirtaş gerginliği: 'Aday olmak istiyorum' talebi asla olmadı, genel merkezimize ulaşmadı

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, HDP’li üst düzey bir yöneticinin Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 'adaylık' açıklaması için, 'Selahattin'in ‘aday olmak istiyorum’ talebi asla olmadı, genel merkezimize ulaşmadı' dediğini aktardı.
HDP - Selahattin Demirtaş gerginliği: 'Aday olmak istiyorum' talebi asla olmadı, genel merkezimize ulaşmadı
2023-06-02 11:36:01   Güncelleme: 2023-06-02 11:36:01    

İsmail Saymaz, bugünkü yazısında HDP’li üst düzey bir yöneticinin Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerini aktardı. HDP’li yönetici, Demirtaş’ın adaylık çıkışı için şunları söyledi:

'Selahattin'in ‘aday olmak istiyorum’ talebi asla olmadı, genel merkezimize ulaşmadı. Tam tersine basına mülakatlar vererek, ‘hukuki durumum sebebiyle seçeneklerden biri değilim’ dedi. Hatta partimiz aday havuz oluştururken, Selahattin başkanı başa koymuştu. Hukuki durumunu avukatları da kendisi de biliyor. Denklemde yer almadığına, kadın cumhurbaşkanı adayının etkili olacağına dair bizlere notu ulaştı ve partide bu notu mevcut.'

'Ulaşmışsa da parti kurullarına ulaşmamıştır'

'Demirtaş’ın ‘aday olayım’ diye bir notunun asla olmadığını' ifade eden HDP’li yönetici, 'Ulaşmışsa da parti kurullarına ulaşmamıştır. Çünkü onunla iletişim kuran mekanizmaya gelen bilgileri esas almışız' dedi.

'Cezaevidir, gidip gelen bol, ama parti mekanizmalarına böyle bir talebi ulaşmadı'

HDP’li yönetici, Saymaz’ın, 'Ama siz onu aday havuzuna koydunuz' karşılığına şöyle yanıt verdi:

'Listenin başında geliyordu. Kendisi kadın aday önerdi. Gülten (Kışanak) hanımın olabileceğini ima etti. Bunu kendisi de iletişimde olan mekanizma da çok iyi biliyor.

Kendi değerlendirmesi midir, yorum mudur, yanlış anlama mıdır, bilmiyoruz. Cezaevidir, gidip gelen bol, ama parti mekanizmalarına böyle bir talebi ulaşmadı.'

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü