Hürriyet yazarı Selvi: Cuma gününden itibaren örgütlü kesimler tarafından dezenformasyon yapılıyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, dövizdeki dalgalanmayla ilgili olarak bir dezenformasyon oluşturulmaya çalışıldığını, sistematik 'örgütlü bazı kesimlerin' panik havası yaratmaya çalıştığını savundu.
Hürriyet yazarı Selvi: Cuma gününden itibaren örgütlü kesimler tarafından dezenformasyon yapılıyor
2021-12-20 10:09:12   Güncelleme: 2021-12-20 10:09:12    

Selvi, yazısında, 'Komplo teorilerine değil, dövizdeki artışa, faiz oranlarına, etiketlere, fiyat artışına ve hayat pahalılığına inanırım. Dövizdeki tırmanışın, fiyatlardaki ani artışın, vatandaşın geçim sıkıntısının en büyük komplo teorisinden daha önemli sonuçlar doğurduğunu düşünürüm' dedi.
Selvi, şöyle devam etti:
'Bu yazacaklarım bir komplo teorisi değil. Zaten olsaydı yazmazdım. Ama cuma gününden itibaren örgütlü bazı kesimler tarafından bir sistemle dezenformasyon yapılıyor. Amaç, yaşanan ekonomik sarsıntıyı bir panik havasına dönüştürmek. Ekonominin yüzde 50’si güven iklimidir, denilir. Bunların hedefi de bu güven iklimini sarsmak. Cuma gününden itibaren organize bazı kesimler tarafından bir kirli propaganda yapılıyor. Biri vatandaşların bankalardaki döviz mevduatlarını çekecekleri yönünde, diğeri ise iktidarın döviz hesaplarına denetim getireceği şeklinde. Belli ki hedef, bulanık suda balık avlamak. Ekonomimizi döviz üzerinden vurmak. Bunun için de halkımızı paniğe sevk etmek. Bunu Trump’ın ekonomimizi hedef aldığı, doların 8.2’ye çıktığı zaman da yapmışlardı. Ben bunun iktidarı yıpratma amacıyla yapıldığını düşünmüyorum. Bu bir psikolojik savaş.'
 

Vehaber Menu
Selvi: Bir yanda kucaklayıcı ve kapsayıcı bir siyaset öneren Erdoğan, diğer yandan kutuplaştıran, parmak sallayan bir muhalefet var Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşma yaptığı Türkiye Yüzyılı programını değerlendirdi. Selvi: AK Parti'de bir sızma mı var? Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüyle ilgili açıklamalarını samimi bulmadığı, bir seçim çalışması olduğu görüşünü ifade etti. Selvi ayrıca “AK Parti'de sızma mı var?” diye sordu. Erdoğan'la canlı yayın notlarını yazan Selvi, "Köşenden gereğini yapacaksın" sözüne değinmedi Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CNN Türk - Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı konuk ettikleri yayını köşesinde anlatırken, Erdoğan'ın gündem olan "Abdülkadir Bey köşende gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor" sözlerine değinmedi. Selvi: AK Parti, şarkıcı yasaklarıyla mı anılmalı? Bunlar AK Parti’nin imajına zarar veriyor Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, eski bir konserinde yaptığı şaka yüzünden tutuklanan ve bir süre cezaevinde kalan şarkıcı Gülşen’i örnek vererek “Bunlar AK Parti’nin imajına zarar veriyor. AK Parti gençlere ulaşmak istiyorsa bunları gözden geçirmeli” dedi. Selvi: Erdoğan partisine 'İç tartışmaları bırakın, birbirinize kenetlenin' talimatı verdi Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu’da AK Parti teşkilatına “tartışmaları bırakıp seçim için çalışmaya başlama” talimatı verdiğini yazdı. Selvi: Yabancı büyükelçilerle yapılacak görüşmeyle ilgili genelgenin tek muhatabı İmamoğlu değil İstanbul Valiliği'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdiği, "telefon görüşmesi" dahil, yabancı ülke temsilcileriyle yapılacak görüşmelerin Dışişleri Bakanlığı'nın iznine bağlanmasını öngören yazısı tartışma yarattı Selvi: Muhalefet erken iktidar olduk havasına girdiği için kaybedecek Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, muhalefetin erkenden "iktidar olduk" havasına girdiği için seçimi kaybedeceğini savundu. Selvi, muhalefetin şimdiden bakanlıkları paylaşmaya başladığını yazdı. Hürriyet yazarı Selvi: Öcalan'a görüş izni verilecek Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Abdullah Öcalan'ın ailesinden birisiyle görüşmesine izin verileceği söyleniyor” dedi. Abdulkadir Selvi: Erdoğan, halk geçim sıkıntısı yaşarken ekonominin iyi olduğunu anlatmak gibi absürt bir duruma düşmüyor Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ekonomik sorunların farkında olduğunu, çözmek için uğraştığını savundu. Selvi: Erdoğan, Putin ve Zelenski'ye savaşı bitirecek imzaları attırabilirse, 2023 seçimlerinde değil 6 parti, 60 parti bir araya gelse yıkamaz Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'yi bir araya getirip barışı sağlayabilmesi durumunda 2023 seçimlerinde kazanacağını savundu.