İHA: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı muhabirimizi toplantıya almadı

İHA olaya ilişkin haberinde 'Bakan Yanık’ın verdiği bilgileri içeren, herhangi bir hata ve yanlış bulunmayan haber, basın müşavirini rahatsız etti.' ifadesini kullandı.
iha, emre enginertan,ihlas haber ajansı,derya yanık,İHA: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı muhabirimizi toplantıya almadı
2021-11-28 11:27:26   Güncelleme: 2021-11-28 11:37:29    

İHA'nın haberinde şu ifadelere yer verildi; 'Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın Samsun Büyükşehir Belediyesinde verdiği özel röportajın haber yapılmasına kızan bakanlığın Basın Müşaviri Emre Enginertan, İhlas Haber Ajansını (İHA) basın toplantısına almayarak büyük bir skandala imza attı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Samsun Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Bakan Yanık burada Samsun Büyükşehir Belediyesine ait SBBTV’ye özel açıklamalarda bulundu. Belediyenin basın birimi ise bu açıklamaları kendi internet sitelerinde paylaştı. Kamuoyunu ilgilendiren bu paylaşımlar İhlas Haber Ajansı tarafından da 'Bakan Yanık’tan Başak Cengiz cinayetiyle ilgili açıklama' başlığıyla haberleştirildi. Bakan Yanık’ın verdiği bilgileri içeren, herhangi bir hata ve yanlış bulunmayan haber, basın müşavirini rahatsız etti.' ifadesini kullandı.