facebook twitter whatsapp

İletişim Başkanı Altun: İsrail hükümeti şimdi de Türkiye hakkında yalanlar yaymakla meşgul

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'İsrail Başbakanı ve Dışişleri Bakanı'nın dikkatleri sivillere karşı işledikleri savaş suçlarından başka yöne çekme çabaları bizi şaşırtmıyor. İsrail hükümeti Filistinlilere yönelik yaptıkları saldırılar hakkında nasıl dezenformasyon yayıyorsa en tepedeki liderleri de şimdi Türkiye hakkında yalanlar yaymakla meşgul' dedi.
İletişim Başkanı Altun: İsrail hükümeti şimdi de Türkiye hakkında yalanlar yaymakla meşgul
2023-11-17 06:49:35   Güncelleme: 2023-11-17 06:49:35    

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

Altun, İsrail hükümetinin Türkiye hakkında dezenformasyon yaydığını belirterek, 'İsrail Başbakanı ve Dışişleri Bakanı'nın dikkatleri sivillere karşı işledikleri savaş suçlarından başka yöne çekme çabaları bizi şaşırtmıyor. İsrail hükümeti Filistinlilere yönelik yaptıkları saldırılar hakkında nasıl dezenformasyon yayıyorsa en tepedeki liderleri de şimdi Türkiye hakkında yalanlar yaymakla meşgul. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hiçbir zaman gerçekleri söylemekten korkmadı ve korkmamaya da devam edecektir. İsrail hükümetinin bir ayı aşkın süredir Gazze'de neler yaptığını tüm dünya gördü. Hiçbir dezenformasyon gerçekleri gizleyemez' dedi.

İsrail ve Filistin arasında köklü bir barışın sağlanması gerektiğini vurgulayan Altun, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Kariyerini onlarca yıldır her türlü barış şansını yok etmek üzerine inşa etmiş bir siyasetçi olarak Netanyahu'nun, Filistinli sivilleri hedef alan anlamsız savaşıyla ilgili gerçekleri duymayı kaldıramayacağı açıktır. Netanyahu ve onun gibi aşırılık yanlısı unsurlar işgal, etnik temizlik ve savaş suçlarının sürdürücüleridir. Bölgede barış inşa etmek gibi bir dertleri yoktur ve ellerine geçen her fırsatta savaş için bastırmaya devam edeceklerdir. İsrailli siyasetçiler sürekli şiddet konusunda ısrarcı olsalar da dünya, kalıcı barışı sağlamak için şimdi harekete geçmelidir. Adil ve hakkaniyetli bir barış için birleşerek onları bu kötü emellerinden mahrum bırakmalıyız. İsrailli siyasetçilerin Filistinli sivillere karşı işledikleri suçları bir kez daha kınıyoruz. Kamuoyu önünde çoktan kaybettiler. Liderliğimize yalan ve iftiralarla saldırarak bu gerçeği gizleyemezler. İsrail'in sistematik savaş çığırtkanlığı ve dezenformasyon kampanyalarına rağmen barış için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız. Türkiye Filistin'i asla terk etmeyecektir!' 

Netanyahu ne demişti?

Netanyahu, Erdoğan'ın 'İsrail bir terör devletidir' ifadesine, 'İnsan hakları konusunda en son konuşacak kişi Erdoğan'dır' diyerek tepki gösterdi. Netanyahu'nun açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Zalimle mazlumu eşitlemek, zalimi aklamak demektir' paylaşımında bulundu.

Netanyahu, Erdoğan’ın 'Gönlüm ferah olarak diyorum ki İsrail bir terör devletidir' ifadesine yanıt verdi.

Erdoğan'ın İsrail'i terör devleti olarak adlandırdığını ancak Hamas'ın terör eylemlerini desteklediğini söyleyen Netanyahu, 'Bize ahlak dersi veremez. İnsan hakları konusunda en son konuşacak kişi Erdoğan'dır' diye konuştu.

Netanyahu'nun açıklamalarının ardından Erdoğan'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Erdoğan'ın paylaşımında, 'Zalimle mazlumu eşitlemek, zalimi aklamak demektir' ifadelerini kullandı.

Vehaber Menu
fahrettin altun fahrettin altun