İmamoğlu: Google'da 'Turkish girls' aramasını en fazla yapan Afganistan, Bangladeş...

Türkiye'ye göç yapılan ülkelerden 'Turkish girls' aranma hacminin yüksek olduğu belirlenmişti. İmamoğlu da katıldığı programda bundan söz etti.
İmamoğlu: Google'da 'Turkish girls' aramasını en fazla yapan Afganistan, Bangladeş...
2023-05-22 23:28:32   Güncelleme: 2023-05-22 23:28:32    

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayında soruları yanıtlayarak gündemi değerlendirdi.

İBB Başkanı İmamoğlu, Sözcü TV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunuyor.

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'İkna etmek için gitmiyorum. İnandığım şeyi paylaşıyorum. Kampanya süresince duyguları hissedemedim. 14 Mayıs öncesi çok fazla hissedemedim. Şimdi 14 Mayıs'tan sonra sahaya çıktım, tespitim net. Seçimden sonra hükümete kim gelecek, ekonomi, sosyal değil; kirletilmiş duygular, milli duygular, inanç üzerinden, bize FETÖ'cü diyecek kadar densizliği yaptılar. 15-20 iş yerini ziyaret ettim. 8-10 tanesiyle söyleşi yaptık, yüzde 90 oranında uzlaştık. Uzlaşı zemini yakaladığımı ve mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Ben umutluyum, buna devam edeceğim. İlk turda bunu sezemediğimi söylüyorum. Buna bir kısım cevaplarımız da oldu.  

'A'dan Z'ye her konuda bilgim var diyemem'

2019 seçimlerinde, sistemin bire bir içinde mekanizmayla işlettiğimiz zaman dilimi oldu. Adaylığımı ilan ettiğim andan itibaren sıkı bir diyalog süreci yönettik. Türkiye ölçeğinde seçim dönemini yönetmek çok farklı bir boyut. 190 bini aşkın sandık, CHP il örgütleri. A'dan Z'ye her konuda bilgim var diyemem. Dönem dönem bu konuyu Genel Başkanımızın da şahitliğinde gündeme taşıyarak toplantılar yaptık. Sistemle ve teknolojiyle ilgili bilgiler aktarıldı. 

'4 bine yakın sandığa itiraz yapıldı'

Biz doğru veri paylaştık. Ama manipülasyon devam etti. Erdoğan'ın oyu 20-25 dakika yerinden oynamadı. Bazı sandıklardan bize oy tutanağı çok geç geldi. Soruşturmalar devam ediyor. 4 bine yakın sandığa itiraz yapıldı.

Ben çıktım ümitliyim, seçimi alacağız dedim. Son ana kadar ümidimi koruyacağım. Ben kimseyi yanıltmadım. Dikkate almadığım birisi, çok önemli değil.

Bu Anadolu Ajansı bu seçimi alır eve götürürlerdi; 'Atı alan Üsküdar'ı geçer' dedirtmedik

Sinan Oğan açıklaması

Sayın Oğan ilk tura girmiş bir adaydır. Ata İttifakı'nın adayı olarak sürece dahil oldu. Bu süreçte kendisiyle bir diyaloğum olmamıştır, daha öncesinde de diyaloğumuz sadece bir düğünde denk gelme dışında olmamıştır. Seçim döneminde sadece Ümit Özdağ beni arayıp, Erzurum'daki olayla ilgili üzüntülerini dile getirdi, Oğan'ın da aynı duygulara sahip olduğunu söyledi, teşekkür ettim. 

Karar kendisine aittir ama bütün demokrasilerde hiçbir siyasetçi 'ben ne karar verirsem oylar benim peşimden gelir' yargısıyla hareket etmemeli. Güvendiğimiz demokrasiye inanmış topluma hakaret etmiş oluruz. Kişisel bir karar vermiştir, saygı duymak lazım. Bunu zaman içinde göreceğiz. Zira, seçimden önce de Sayın İnce'nin de ayrılmasıyla birlikte oradaki oy matematiğinde de değişimler olmuştur.

Ata İttifakı'nın ilk turda en fazla öne çıkan konusuna bakalım. Söylemin öncüsü sığınmacı meselesi.

Google'a 'Turkish girls' yazdığınızda, bunu en fazla arayan Afganistan, Bangladeş...

Muharrem İnce açıklaması

Partide aynı tarafta olamadık ama aramızdaki sevgi ve saygı hiç kopmadı. Kendi taktiridir. Kötü bir diyaloğu taşıyacak zerre bir kötü zemini yok ilişkinin. Pozitif her söylemi beklerim, negatif beklemem. Negatif söylemi beni hayal kırıklığına uğratır. 

Bu sistemin ülkenin başına büyük belalar açtığını unutmayalım. Bu sistem kontrolsüz güç, bir şımarıklık, dönem dönem ne yaptığını bilmezlik. Memleketin ruhu gitti, dengesi kaydı. 

'Ekonomi Bakanı, komedi parodilerinin parçası olmaya başladı'

Bu seçim bu rejimi gönderme seçimi. Şımarık düzenin devamını istemiyorsan Kılıçdaroğlu'na oy ver ki Meclis yasama görevini yapsın, Cumhurbaşkanı yürütme görevini yapsın; birbirini denetlesin. Bu düzen bakan bulamaz hale geldi Ekonomi Bakanı, komedi parodilerinin parçası olmaya başladı. 

'Bu insanları seçim zamanı terörist ilan eden akıl'

Vatandaşımızı öyle bir zehirlemişler ki acıyorum ve üzülüyorum. İçişleri Bakanı terörle iltisaklı 700 civarında sandık görevlisi tespit ettik dedi. Bir tek kişi mahkemeden ceza almaz mı be kardeşim? Bu insanları seçim zamanı terörist ilan eden akıl.

'Bu nasıl bir tezgah, bu nasıl bir oyun?'

Ne hikmetse her seçim öncesi bir şekilde terör örgütü üyeleri konuşur. Muhalefeti över ama bundan kazançlı çıkan iktidar olur. Bak sen ya, ne tesadüf. Bu nasıl bir tezgah, bu nasıl bir oyun? Her seçimde böyle bir tezgahla milletimizi aldatıyorsunuz. Bu akıl alır gibi değil.  Siz 'ne istediniz de vermedik' diyen akılsınız. Verdiklerinizi ben biliyorum.

Ayrıntılar geliyor...

Vehaber Menu