İzmir'de 'fevri olarak güç kullandıkları' tespit edilen polis memuru ve bekçi açığa alındı

İzmir'in Çiğli ilçesinde asayiş uygulamasından kaçan şüphelilere müdahale sırasında 'fevri olarak güç kullandıkları' tespit edilen polis memuru ile bekçi hakkında soruşturma başlatıldı. İzmir Valiliği, iki görevlinin açığa alındığını duyurdu.
İzmir'de 'fevri olarak güç kullandıkları' tespit edilen polis memuru ve bekçi açığa alındı
2023-10-22 16:33:01   Güncelleme: 2023-10-22 16:33:01    

İzmir Valiliği, Çiğli ilçesinde asayiş uygulamasından kaçan şüphelilere müdahale sırasında 'fevri olarak güç kullandıkları' tespit edilen polis memuru ile çarşı ve mahalle bekçisi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Çiğli'de dün 23.00 sıralarında yapılan asayiş uygulamasında plakası olmayan bir motosikletteki 2 şüphelinin kaçtığı, sürücünün cebinden çıkardığı maddeyi diğer şüpheliye vermeye çalıştığı belirtildi.

Olay yerinde yapılan incelemede 6 sentetik uyuşturucu hap ele geçirildiğinin bildirildiği açıklamada, şüphelilerin kovalamaca sonucu yakalandığı, sürücü S.E'nin (23) 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma' suçundan kaydının olduğunun belirlendiği aktarıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Olayla ilgili olarak bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde uygulama noktasından kaçan şüphelilerden U.K'nin gözaltına alınışı sırasında görevli polis memuru H.G. ile çarşı ve mahalle bekçisi S.D'nin fevri olarak güç kullandıkları görülmüş, konu ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmış, her iki görevli de açığa alınmıştır.'

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü