facebook twitter whatsapp

Kadıköy'de mayoyla gezen manken Melisa Aydınalp'e 'Ahlak ve toplum değerleri' kitabı okuma cezası

İstanbul'da Bağcat Caddesi'nde ip mayoyla gezen ve gözaltına alınan manken Melisa Aydınalp'in cezası belli oldu. Aydınalp, Sulh Ceza Hakimliği'nce kütüphaneye haftada en az 2 kez giderek 'Ahlak ve toplum değerleri' ile ilgili kitaplar okumak şartıyla serbest bırakıldı.
Kadıköy'de mayoyla gezen manken Melisa Aydınalp'e
2023-09-22 15:22:15   Güncelleme: 2023-09-22 15:22:15     ©DHA

Manken Melisa Aydınalp'in Bağdat Caddesi'nde ip mayoyla gezdiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Olay sonrasında harekete geçen Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Melisa Aydınalp'in gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmesine karar verdi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirilen Melisa Aydınalp savcılıkta ifade verdi.

İfadesinin ardından Aydınalp 'Hayasızca hareketler' suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmak üzere Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği Melisa Aydınalp'in yurtdışı çıkış yasağı ve imza atma şeklindeki adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. Ayrıca mahkeme Melisa Aydınalp'in Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün belirleyeceği bir kütüphaneye, haftanın en az 2 günü müracaat ederek 'Ahlak ve toplumsal değerler' ile ilgili kitaplar okumak ve okuduğu kitaplara ilişkin kütüphane tarafından tanzim edilecek takip çizelgesini soruşturma dosyasına sunmak yükümlülüğüne tabi tutulmasına hükmetti.

Vehaber Menu
bağdat caddesi bağdat caddesi kadıköy kadıköy melisa aydınalp melisa aydınalp çıplak çıplak hayasızca hareketler hayasızca hareketler anadolu 6. sulh ceza hakimliği anadolu 6. sulh ceza hakimliği