Kendi idrarını içen adam, sebeplerini açıkladı

Kendi idrarını içen ve Instagram hesabından paylaşan Harry Matadeen, idrar içmenin 'ebedi gençliğin sırrı' olduğunu öne sürüyor. Uzmanlar Matadeen ile aynı görüşte değil.
idrar,Kendi idrarını içen adam, sebeplerini açıkladı
2022-05-01 04:15:51   Güncelleme: 2022-05-01 04:17:12    

İngiltere'nin güney doğusundaki Hampshire'da yaşayan 34 yaşındaki Harry Matadeen, 2016 yılından bu yana tam 7 senedir kendi idranını içiyor.

'İdrar terapisi' adını verdiği bu faaliyetin zihinsel sağlığı üzerinde derin bir etkisi olduğunu öne süren Matadeen, depresyonla mücadelesi sırasında bu yolu seçtiğini belirtiyor.

Harry, günde 200 ml. idrar içmenin daha iyi hissetmesini sağladığını ve idrarı derisine sürmenin de görünüşünü 'iyileştirdiğini' iddia ediyor. Matadeen’e göre bu pratik aynı zamanda 'ebedi gençliğin' de sırrı. Ancak uzmanlar onunla aynı görüşte değil...

DOKTORLAR AYNI FİKİRDE DEĞİL 

Daily Mail'e göre doktorlar, idrar içmenin herhangi bir faydası olduğuna dair bir kanıt olmadığını söylüyor. Eski Mısır'da ortaya çıktığı düşünülen bu uygulamanın dehidrasyonu hızlandırdığı ve içicileri bakterilere maruz bıraktığın altı çiziliyor.

Harry'nin sözde 'idrar terapisi' üzerine görüşleri sorulan Doktor Jeff Foster, 'Kendi idrarınızı (veya başka birinin idrarını) içmenin veya vücudunuza sürmenin bilinen hiçbir sağlıklı tarafı yoktur. Hatta bakteri bulaştırma ihtimali de vardır' diyor.

Vehaber Menu