Kılıçdaroğlu: 5'li çetelerden gasp ettikleri mallar nasıl alınırmış, hem Türkiye'ye hem dünyaya göstereceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Herkesin karnının doyduğu, her evde huzurun olduğu, her evde bereketin olduğu, hiçbir evde gelecek endişesinin olmadığı bir Türkiye'yi inşa ediyoruz. Ve biz bu inşa olayını sadece CHP olarak değil 6 siyasi parti lideri bir araya gelerek yapmak istiyoruz. Sorun bir parti sorunu değildir, sorun bir Türkiye sorunudur' dedi.
Kılıçdaroğlu: 5'li çetelerden gasp ettikleri mallar nasıl alınırmış, hem Türkiye'ye hem dünyaya göstereceğiz
2022-09-16 15:08:11   Güncelleme: 2022-09-16 15:08:11    

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yapımı tamamlanan Arnavutköy Eğitim, Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentin yıllarca ihmal edildiğini, İstanbul gibi mega bir kente hizmet etmenin önemli olduğunu söyledi. CHP'nin Arnavutköy'den az oy aldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, kabahatin kendilerinde olduğunu, artık bu bölgeyi daha çok ziyaret edeceklerini ifade etti.

Ayrımcılığın bu ülkeden silinmesi gerektiğini, ayrımcılık ve kin tutmanın kendilerine yakışmadığına dile getiren Kılıçdaroğlu, kendilerine oy versin ya da vermesin her bölgeye hizmet götürülmesi için partisinin belediye başkanları ve yöneticilerine talimat verdiğini kaydetti.

'Böyle bir Türkiye 6 liderin de ortak özlemidir'

Fakir fukaranın hakkını korumanın CHP'nin temel görevi olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

'Fakirin fukaranın hakkını korursanız sosyal devlet olur. Herkesin karnının doyduğu, her evde huzurun olduğu, her evde bereketin olduğu, hiçbir evde gelecek endişesinin olmadığı bir Türkiye'yi inşa ediyoruz. Ve biz bu inşa olayını sadece CHP olarak değil, 6 siyasi parti lideri bir araya gelerek yapmak istiyoruz. Sorun bir parti sorunu değildir, sorun bir Türkiye sorunudur. Ayrışan ülke istemiyoruz, kucaklaşan Türkiye istiyoruz. Bölünen, kavga eden, gruplaşan bir Türkiye değil, tam tersine beraber olan, kucaklaşan, helalleşen, hatalarıyla yüzleşme cesaretini gösteren bir Türkiye istiyoruz. Doğusu, batısı, güneyi ve kuzeyi ile beraber yaşamak istiyoruz. Böyle bir Türkiye 6 liderin de ortak özlemidir.'

Hükûmete vergi eleştirisi

Alt gelir grubunun daha fazla vergi verdiğini savunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, zenginden daha fazla vergi alınması gerektiğini dile getirdi.

Kur korumalı mevduat uygulamasına değinen CHP lideri, 'Fakir ekmek alırken vergi ödüyor, çay içerken vergi ödüyor, simit alırken vergi ödüyor. Nasıl oluyor da 170 milyar lirayı 6 ayda kazananlar 5 kuruş vergi ödemezler? Herkes elini vicdanına koyup buna göre düşünsün. 'Adalet' diyorsanız bir şey demem ama benim adaletim böyle değil. Benim adaletim bir avuç kişiye 170 milyar lirayı vergisiz, kemiksiz veremezsin' dedi.

'Benim görevim tüyü bitmemiş yetimin, fakirin fukaranın hakkını korumaktır'

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesine ilişkin de şunları kaydetti:

'Her fakirin, her fukaranın başını sokabileceği bir evi olsun, itirazım yok. Evi olsun, evinde huzur olsun, rahat olsun, ona hiçbir itirazım yok. Ama kafamda bazı sorular var, fakirin fukaranın hakkını korumak için sormak zorundayım. Parayı topluyorsun gayet güzel, herkes sıraya girdi parayı yatırdı o da gayet güzel, kurayı 6 ay sonra çekeceksin neden? Baştan kura çeksen? Alacaksın sen baştan parayı kullanacaksın. Sıfır faizle kullanacaksın. Üstelik fakirin fukaranın parasını kullanacaksın. Üstelik 5 kuruş faiz vermeyeceksin gelir vermeyeceksin. 6 ay sonra kurada çıkmazsa ne olacak benim hakkım? Şimdi ben bu soruyu sormazsam fakirin fukaranın hakkını korumamış olurum. Benim görevim tüyü bitmemiş yetimin, fakirin fukaranın hakkını korumaktır.'

'5'li çetelerden gasp ettikleri mallar nasıl alınırmış, hem Türkiye'ye hem dünyaya göstereceğiz'

Temiz, ahlaklı, fakirin fukaranın hakkının korunduğu siyaset anlayışını inşa etmeye çalıştığını anlatan Kılıçdaroğlu, konut projesinde ihale alan firmaların demir ve çimento fiyatlarının yükseldiğini bahane ederek kaçabileceğini öne sürdü.

Millet İttifakı'nın iktidara geleceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, '5'li çetelerden gasp ettikleri mallar nasıl alınırmış onu da hem Türkiye'ye hem dünyaya göstereceğiz. Birileri kul hakkı yiyecek, fakirin fukaranın hakkını yiyecek 'Bay Kemal' onu seyredecek, yemezler, seyretmeyiz' değerlendirmesini yaptı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da merkez bünyesinde verilecek hizmetlerle ilgili bilgi verdi. İmamoğlu, '150 Günde 150 Proje' uygulamasına değinirken 150 günde yapımı tamamlanan proje sayısının 200'ün üzerine çıkabileceğini söyledi. İstanbul'un yaşam kalitesini yükselttiklerini belirten İmamoğlu, açılışı yapılan merkezin başta ilçe halkı olmak üzere İstanbullulara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı kurdele kesimi ile gerçekleşti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler merkezi gezdi.

Vehaber Menu
Kılıçdaroğlu: Ben beşli çetenin, lordların, baronların adamı değilim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben beşli çetenin, lordların, baronların adamı değilim. Ben alınteri dökenlerin yanındayım" dedi. Kılıçdaroğlu: Anket sonuçları memnun ediyor, oyumuz kararlı bir yükselişte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basının bir kesiminde körüklendiğinin tersine 6’lı masada bir kriz olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Hiç kriz yaşamadık, böyle bir şey olmadı, olsa zaten meydana çıkar” dedi. Kılıçdaroğlu, anketlerden memnun olduğunu, partisinin oylarının istikrarlı bir şekilde arttığını kaydetti. Kılıçdaroğlu: İktidara geldiğimizde HSK ikiye ayrılacak, savcıyı avukatın yanına indireceğiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde yargıda hangi adımları atacaklarını anlattı. Kılıçdaroğlu, "İktidara geldiğimizde HSK ikiye ayrılacak, savcıyı avukatın yanına indireceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya: Uyuşturucu kaçakçısıyla, gaspçısıyla, mafyayla fotoğrafı var bu içişleri bakanı mıdır, yoksa başka bir model midir? Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın başkanlığındaki iktidar, Türkiye'de demokrasiyi askıya almış durumda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TELE 1 canlı yayınında Enver Aysever'in sorularını yanıtlayarak gündemi yorumluyor. Kılıçdaroğlu: Oy oranı olarak AK Parti'yi geçtik, hayatımda bu kadar koltuk meraklısı bir insan görmedim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar hakkında harekete geçmeyen savcılara seslendi. Kılıçdaroğlu, "Sedat Peker, açıklamalar yapıyor, kişi yer, zaman, saat, isim veriyor. İtiraf ediyor. Hangi savcısı harekete geçti. Biz pazartesi suç duyurusunda bulunacağız" dedi. Kılıçdaroğlu: Kur korumalı mevduat ekonominin kalbine konmuş atom bombasıdır CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin Yalova'daki grup toplantısında "KKM ekonominin kalbine konmuş atom bombasıdır" dedi. Kılıçdaroğlu: Dünya tarihine bırakacağımız miras, otoriter yönetimi demokratik yöntemlerle değiştirmek olacak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Geçmişte CHP'de kısır çekişmeler vardı bunları tamamen ayıkladık. Her birimiz iktidara odaklanmış haldeyiz" dedi. CHP lideri, "Dünya tarihine bırakacağımız miras, otoriter yönetimi demokratik yöntemlerle değiştirmek olacak" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu: O paraların tamamını alacağım millete vereceğim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’in kapanmasının ardından ‘salı toplantıları’nı Türkiye’nin çeşitli illerinde sürdürmeye devam ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu "Sayın Cumhurbaşkanım" denilerek kürsüye davet edildi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen 'Büyük Taarruz'un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması' etkinliğine katıldı.