Kılıçdaroğlu: Bu terörist sınırdan nasıl geçti?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'Güvenlik güçleri hemen yakaladı ama asıl sorulması gereken soruyu sormadık, bu terörist sınırdan nasıl geçti? ' dedi.
Kılıçdaroğlu: Bu terörist sınırdan nasıl geçti?
2022-11-22 17:33:05   Güncelleme: 2022-11-22 17:33:05    

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu.
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
Terör bir insanlık suçudur, terör konusunda beraber olmak zorundayız. Hangi amacı taşırsa taşısın karşı çıkmak zorundayız. Terör zaten toplumu bölmek istiyor. Her terör olayından sonra çekişme olmasın istiyoruz. Beyoğlu'na bombalar atıldı, insanlar hayatını kaybetti. Güvenlik güçleri hemen yakaladı ama asıl sorulması gereken soruyu sormadık, bu terörist sınırdan nasıl geçti? Nasıl oluyor da sınırlar yol geçen hanına dönüyor? Kim izin verdi bu teröristlere?
Terörle mücadele ediyorum, oradan oy devşirebilir miyim? diyorlar.
5 yaşında çocuk sınırdan atılan roketle öldürülüyorsa, devleti yönetenler vicdanlarında ölçüp tartsın.
Kadınlardan ne istiyorsunuz siz?
Kemerköy'de bir alanı imara açıyorsunuz. İstanbul'dan intikam almaktan hala vazgeçmediniz mi ya? Gözünüzü hala para doyurmadı mı?
Belediye başkanları yeşil alan için çaba harcıyor.
3-5 kişi kazanacak diye uğraşıyorlar, 3-5 kişinin de Allah belasını versin. Ağaca kıymayın ya. Devletin polisini kullanıyorlar bunu yaparken. Polis halkın polisidir.
Süt fiyatı et fiyatlarını geçti. Süt üreticileri aylardır bağırıyor, sağdıkları inekleri kesime yolladılar. Bütün dünyada fiyat artıyor diyorlar ama hiçbirinde yüzde 138'lik artış yok.
Gübreye yüzde 226 zam yapılıyor. Bunların yöneticileri kimdi kartelle iş birliği yapan? Tarım Bakanı Vahit Kirişci, Gübretaş'ın yönetim kurulu üyesiydi bakan oluncaya kadar. Çiftçiye en büyük kazığı atanları bakan yaptın.
Hiçbir memur, bu ülkede yaşayan hiçbir kimse öğretmenlerin fazla maaş almasından asla rahatsızlık duymaz.
Kişi endeksli dış politika olmaz, ülkenin çıkarları üzerine inşa edilir. Dış politikada hamaset yaparsanız, size bunun gereğini bir gün yaparlar. Erdoğan, Mısır Devlet Başkanı için şunu söylüyordu, uluslararası platformlarda, Sisi'yi kabul etmiyorum dedi. Benim için Cumhurbaşkanı Mursi'dir dedi. Ne oldu? Erdoğan'ın benim zoruma giden tarafı Türkiye Cumhuriyeti devletini temsil etmesidir. Ne demek? Tükürdüğünü yalamak, Allah kimseye bunu yaşatmasın. Şimdi ne yaptın, elini sıkıyorsun. BAE, İsrail, Suriye için neler söylemedin. Şimdi aracılar koyuyorsun, bütün dünya gülüyor.
ABD'ye İngiltere'ye gittim, havuz medyası fırsat aradı karalamak için. Onlar ne yapabiliriz gezileri nasıl gölgeleriz dediler. Partiler de merak etti tabi. Sabredin, 3 Aralık'a kadar. 3 Aralık'ta yeni bir vizyonu haber vereceğiz.
 

Vehaber Menu