facebook twitter whatsapp

Kolombiya'da polis karakoluna bomba yüklü araçla saldırı: 1 ölü, 11 yaralı

Kolombiya'nın Cauca yönetim bölgesinde, polis karakoluna bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda bir kişi öldü, 11 kişi yaralandı.
Kolombiya'da polis karakoluna bomba yüklü araçla saldırı: 1 ölü, 11 yaralı
2023-09-22 19:41:03   Güncelleme: 2023-09-22 19:47:42    

Jamundi kasabasına bağlı Potrerito semtindeki polis karakoluna, bomba yüklü araçla terör saldırısı düzenlendi.

Yerel basına açıklamalarda bulunan Jamundi Belediye Başkanı Andres Felipe Ramirez, saldırıda 1 kişinin öldüğünü, 11 kişinin yaralandığını bildirdi.

Saldırıyı sert şekilde kınayan Ramirez, 'Suç faaliyetlerin arttığına dair uyarıların olduğu yere odaklanmalıyız, istihbarat eksikliği var.' ifadesini kullandı.

'HÜKÜMET OLARAK GEREKENİ YAPACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Gustavo Petro da X sosyal medya hesabındaki paylaşımında, saldırıyı kınayarak, 'Jamundi'de menfur bir saldırı oldu. Yasa dışı ekonomileri hedef almaya devam edeceğiz ve bunun tepkisi de şiddet eylemleri oluyor. Teslim olmayacağız. Kamu gücü bölgeyi askeri olarak ele geçirmeli ve hükümet olarak da gerekeni yapacağız.' değerlendirmesinde bulundu.

Ülkede en son 20 Eylül'de Cauca'nın kuzeyindeki, polis karakolları ve askeri üsler bomba yüklü araçla eş zamanlı hedef alınmış, 2 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Saldırıdan bölgede etkili olduğu bilinen eski Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) mensupları sorumlu tutuluyor.

Vehaber Menu
kolombiya kolombiya polis polis karakol karakol cauca cauca farc farc kolombiya devrimci silahlı güçleri kolombiya devrimci silahlı güçleri gustavo petro gustavo petro menfur menfur andres felipe ramirez andres felipe ramirez jamundi jamundi potrerito potrerito