facebook twitter whatsapp

Küçükçekmece'de kedilere tekme atıp eziyet eden Aytuğ Koyuncu'nun komşusu: 'Köpeğim var ama ben kedileri sevmiyorum' diyor, siteden ayrılmasını ve ceza almasını istiyoruz

Apartman girişinde gördüğü kediye şiddet uygulayan kişinin görüntüleri gündem oldu. Gördüğü kedilere tekme atıp eziyet eden Aytuğ Koyuncu, daha önce de kedi mamalarına 'çamaşır suyu döktüğü' görüntüleri bir vatandaş cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Şiddet olayının geçmişte de birçok kez yaşandığını belirten Koyuncu'nun komşuları, kendisinin siteden ayrılmasını ve ceza almasını istediklerini ifade etti.
Küçükçekmece'de kedilere tekme atıp eziyet eden Aytuğ Koyuncu'nun komşusu: 'Köpeğim var ama ben kedileri sevmiyorum' diyor, siteden ayrılmasını ve ceza almasını istiyoruz
2023-01-25 18:33:43   Güncelleme: 2023-01-25 18:39:44     ©DHA

İddiaya göre kediye şiddet görüntüleri, İstanbul Küçükçekmece’deki Soyak Olympiakent Sitesi’nin güvenlik kamerasına ait. Görüntülerde Aytuğ Koyuncu, apartmana girdiği anda kediyi fark ettiği ve şiddet uyguladığı anlar yer aldı. Kediye ekme atan Aytuğ Koyuncu'nun, 2019 yılında 'kedi mamalarına çamaşır suyu döktüğü' ve bir kişiyle bu konuda tartıştığı anların görüntüsü de paylaşıldı.

Küçükçekmece’de 2019 yılında bir sitede kedileri zehirlediği iddiası gözaltına alınan Aytuğ Koyuncu’nun aynı sitede kediye uyguladığı şiddet güvenlik kamerasına yansıdı. Olay 5 Ocak günü saat 18.30 sıralarında site içindeki bina giriş kapısında meydana geldi. Binanın dış kapısından içeri giren Aytuğ Koyuncu girişteki kediyi gördü. Önce dış kapıyı kapatarak kedinin kaçmasını engelleyen Koyuncu, kediyi uzun bir süre tekme ve yumruklarla darbettikten sonra binanın dış kapısını araladı. Kedi kapı arasından kaçtı. O anlar sitede bulunan güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Daha önce 1 yıl 8 ay hapis cezası almış

Aytuğ Koyuncu’nun farklı tarihlerde site bahçesinde yürürken önüne gelen kedilere tekme attığı güvenlik kameralarına yansıdı. Aytuğ Koyuncu 2019 yılında da gündeme gelmişti. Bir sitede kedilere baktığı için Sevgi Yılmaz'ın, Aytuğ Koyuncu tarafından bıçakla tehdit ve hakaret edildiği iddiasına ilişkin şikayette bulunmuştu. Koyuncu şikayet üzerine gözaltına alınmıştı.

Açılan davada mahkeme, sanığa 'Hakaret' suçundan bin 740 lira para cezası verirken, 'Silahla tehdit' suçundan ise 1 yıl 8 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetmişti.

'Site sakinleri yıllardır hakkında bir işlem yapılmadığını söylüyor, neden?'

Esref Larsen isimli Twitter kullanıcısının 'İhbar' diyerek paylaştığı şiddet görüntüleri sosyal medyada gündem. Larsen, paylaşımına şu notu düştü:
 
'Görüntüler İstanbul Küçükçekmece’deki Soyak Olympiakent Sitesi’nin güvenlik kamerasına ait. Bu şahıs kim? Daha önce kedilerin mamalarına çamaşır suyu da dökmüş. Site sakinleri yıllardır hakkında bir işlem yapılmadığını söylüyor. Neden?'

Daha öncede mamalara çamaşır suyu dökmüş

Larsen paylaşımına, 2019'a yılına ait kedilerin 'mamalarına çamaşır suyu döktüğü' iddia edilen görüntüyü de ekleyerek 'Bu görüntü de 2019 yılından. Aytuğ K. isimli şahıs yıllardır işkencelerine devam ediyor' dedi.

Site yönetimi: Siteden ayrılmasını istiyoruz

Sitenin yönetim kurulu başkanı Meltem Gönültaş, Aytuğ Koyuncu ile site sakinlerinin uzun süredir sorun yaşadığını belirterek, 'Hayvanlara eziyet ettiğinden dolayı defalarca şikâyette bulunduk. En son olayda savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Son yaptığı olayda hayvana tekme ve yumruk atıyor. Oraya tesadüfen bir kat sakini gelmeseydi hayvan daha çok zarar görebilirdi. Yaklaşık 2 sene önce elinde zararlı madde bulunan bidonları gördük muhtemelen mamalara katıyor. Bu şikayetler 2018 yılından beri var. Kendisiyle iletişim kuramıyoruz. Bizimle konuşmuyor. Kedilerden midem bulanıyor. Hayvanları sevmiyorum. 'Köpeğim var ama ben kedileri sevmiyorum' diyor. Biz siteden ayrılmasını istiyoruz. Ceza almasını istiyoruz. Çünkü hayvanlara ve çevresindeki insanlara bu kadar zararlı bir insanın halen dışarıda olmasına inanamıyorum' dedi.

Komşusu 'Kedilerden rahatsız olduğunu ve tiksindiğini söylüyor' dedi

Site sakini Esra Altuntaş ise 'Uzun yıllardır sitede bir hayvan düşmanı var. Tüm komşularımız şikâyette bulundu. Yönetime gittik dilekçe verdik. Karakola gidip şikayet ettik. Görüntülerde zaten gözüküyor. Hayvana bariz şekilde tekme atıyor. Kova kova kimyasallar getiriyor. Kuşlarımız ve kedilerimiz öldü. Bugün hayvana yapılan şiddet yarın öbür gün kadına yapılacak. Ceza almasını istiyoruz. Şikayetlerimize devam edeceğiz. Kedilerden rahatsız olduğunu ve tiksindiğini söylüyor' diye konuştu.
Vehaber Menu
meltem gönültaş meltem gönültaş soyak olympiakent sitesi soyak olympiakent sitesi aytuğ koyuncu aytuğ koyuncu