LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki'nin Çorum'daki konseri iptal edildi

Sosyal medya hesabından LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren bir mesaj paylaşan Aleyna Tilki'nin Çorum'da vereceği konser iptal edildi. Osmancık Belediyesi, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki'nin Çorum'daki konseri iptal edildi
2022-09-19 17:01:35   Güncelleme: 2022-09-19 17:01:35    

Sosyal medya hesabı üzerinden LGBTİ karşıtı yürüyüşe yönelik tepki mesajı paylaşan Aleyna Tilki'ye dair Osmancık Belediyesi açıklama yaptı.
Tilki, Twitter hesabından 'LGBTİ artı karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç' paylaşımında bulunmuştu.
Bunun üzerine Osmancık Belediyesi, Aleyna Tilki'nin 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin iptal edildiğini şu sözlerle duyurdu:
'Belediyemizce Osmancık pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali, 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir. Festival kapsamında 'halk konseri' ve 'gençlik konseri' olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle gençlik konserine şarkıcı Aleyna Tilki davet edilmiştir. İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki'nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

Vehaber Menu
Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük ama yaksanız da ölmem Şarkıcı Aleyna Tilki, Osmancık Belediyesi'nin konserini iptal etmesine ilişkin yaptığı açıklamada "Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem'' dedi. Aleyna Tilki: Bunlar sahte muhafazakârlar; iç çamaşırı partisini hak ettiler Aleyna Tilki, sosyal medyada iç çamaşırlı fotoğraf paylaşmasını eleştirenlere tepki gösterdi; “Onlarla bir iç çamaşırı partisi yapalım demiştim, hak ettiler” dedi. 'Çocukken bana yapılanları konuşsam en az 10 kişi içeri alınır' 2016 yılında 'Cevapsız Çınlama' şarkısıyla adını tüm Türkiye'ye duyuran Aleyna Tilki, merak uyandıran bir paylaşımda bulundu. Demet Akalın: Aleyna'dan dünya starı falan olmaz Demet Akalın, önceki gün Etiler'de görüntülendi. Akalın, Aleyna Tilki ile arasında yaşanan 'dünya starlığı polemiği' hakkında konuştu. Aleyna Tilki'nin iç çamaşırlı yeni klibi tartışma yarattı Aleyna Tilki’nin yeni şarkısı “Take It Or Leave It” yayınlandı. Pop-Punk tarzındaki şarkı, Tilki’nin asi ruhunu yansıtan, global müzik arenasındaki yerini sağlamlaştıracak önemli bir çalışma olarak nitelendiriliyor... Klip iç çamaşırlı sahneleriyle de tartışmalara neden oldu. Aleyna Tilki'nin evine zorla girmeye çalışan kişiye 4 yıla kadar hapis istemi Şarkıcı Aleyna Tilki'nin ailesiyle yaşadığı siteye izinsiz giren Muhammed Erkam A. hakkında 'Nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlal etme', 'Kişilerin huzur ve sükununu bozmak' suçlarından 1 yıl 3 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Aleyna Tilki: Kız isteme olayı çok saçma; ne münasebet mal ister gibi, iğrenç! Aleyna Tilki'nin, "Kız isteme olayı çok saçma. Ne münasebet mal ister gibi, 'Kızı oğluma verir misiniz?' falan filan ya, iğrenç! İnsan gibi, 'Evleneceğiz, rızanız var mı?' de, olsun bitsin..." sözleri sosyal medyayı ikiye böldü. Aleyna Tilki: Evime kadar girdi, ceza almadı, şimdi elini kolunu sallayarak geziyor Kıbrıs konseri öncesi açıklama yapan şarkıcı Aleyna Tilki, elinde baltayla evine gelen kişi nedeniyle korku dolu günler yaşadığını belirterek, "Evime kadar girdi, ceza almadı. Şimdi elini kolunu sallayarak geziyor. Lütfen biz kadınlara sahip çıkın" dedi. Aleyna Tilki'den "taciz" tepkisi: Kapıma bizzat pusu kurmuştur; en büyük cezayı talep ediyorum! Şarkıcı Aleyna Tilki, dün akşam konser verdiği sırada bir kişinin evine giderek ailesini taciz ettiğini öğrendiğini duyurdu. Bu kişiden şikâyetçi olduğunu duyuran Tilki, ailesinin ve kendisinin yaşadığı tacizi Twitter hesabı üzerinden anlattı. Aleyna Tilki'ye 5 ay hapis cezası Geçtiğimiz yılın ocak ayında İstanbul Yeni Havalimanı'nda bir özel güvenlik görevlisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkan şarkıcı Aleyna Tilki'ye 5 ay hapis ve 7 bin 80 TL adli para cezası verildi.